Sporta ziņas

«RTU/Robežsardze/Jūrmala» pirmajā pusfināla spēlē izcīna uzvaru

Sporta ziņas

Latvijas Olimpiskās komitejas asambleja

Prezentēta Rīgas maratona medaļa

«Rimi» Rīgas maratons pulcēs desmitiem tūkstošu dalībnieku, finišā visi tiks pie medaļām

"Rimi" Rīgas maratons 6. un 7. maijā pulcēs teju 30 000 dalībnieku – skriešanas mīļotājus un veselīga dzīvesstila cienītājus no vismaz 70 valstīm, par optimistiskām prognozēm ceturtdien informēja organizatori. Visās distancēs finišējušie dalībnieki saņems grafiķa Pauļa Liepas radīto maratona medaļu. 

Rīkotāji vislielāko dalībnieku skaita izaugsmi sagaida jūdzes distancē, kas 6. maijā varētu pulcēt teju 3000 dalībnieku. Demokrātiskajā 1609 metru skrējienā jau pērn bija visplašākā dalībnieku vecumu amplitūda, piesaistot gan Latvijas čempionus, gan skolēnus un ģimenes ar bērniem. Olimpiskajā bērnu dienā, kas 6. maijā atkal norisināsies pie Brīvības pieminekļa, organizatori ir fiksējuši dalībnieku limitu – bez maksas pieteikties varēs 8000 mazo ziķeru.

Svētdien, 7. maijā, viskuplāk pārstāvētas būs 10 km un 5 km distances attiecīgi ar vismaz 5000 un 8000 skrējējiem. Savukārt garākajās pusmaratona un maratona distancēs, kas startēs jau plkst. 8 no rīta, gaida apmēram pusotru tūkstoti maratonistu un četrus tūkstošus pusmaratona medaļu tīkotāju.

Ikgadējā Latvijas Skolu kausā par samazinātu dalības maksu sacentīsies vairāk nekā 2000 skolēnu, kas veiks gan jūdzi, gan 5 km distanci.

Maratona medaļas dizaina autors Liepa kā galveno apbalvojuma elementu izvēlējās skrējēju lietos sviedrus, kas vienlaicīgi ir arī atsauce uz cilvēka organismā un Rīgas pilsētā svarīgo ūdens elementu. 

"Sviedru pile kā medaļas centrālais tēls ir veltījums skrējēju neatlaidībai, izturībai un trasē izlietajiem sviedriem," paskaidroja Liepa. "Tā ir arī gana uzkrītoša atsauce uz ūdeni kā visai svarīgu un nepieciešamu elementu skriešanas procesā, gan atjaunojot šķidruma rezerves cilvēka organismā, gan to, ka maratona trase, metot apļus pa Rīgas ielām un tiltiem, vairākkārt šķērso Daugavu. Savukārt medaļas forma apli nevis noslēdz, bet norāda uz turpinājumu, pacelšanos jaunā līmenī un došanos pretī nākamajiem izaicinājumiem."

Par galvaspilsētai svarīgu notikumu maratonu nosauca Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, un, pēc viņa teiktā, pasākums varētu pulcēt vismaz 6000 ārzemju dalībnieku.

"Maratons no vienkārši liela sporta notikuma izaudzis gan par veselīga dzīvesveida un skriešanas kultūras katalizatoru, gan galvaspilsētas vizītkarti ar nozīmīgu sociālo un ekonomisko pienesumu. Prieks, ka pandēmijas radītā tautas sporta krīze būs pieveikta un Rīgas ielas atkal kuplā skaitā pulcēs skriešanas mīļotājus ne tikai no Latvijas, bet vismaz 70 pasaules valstīm," pauda Staķis. 

Īpaša vieta maratonā būs atvēlēta uzņēmumu un organizāciju komandām, kas pēc dalībnieku skaita tiks iedalītas trīs kategorijās.

Sagaidāms, ka Komandu kausā sacentīsies apmēram 500 Latvijas uzņēmumu komandu. Uzvarētājus noteiks pēc dalībnieku individuālajiem rezultātiem vecuma grupās. Savukārt balvās varēs iegūt dalību pasaules čempionātā skriešanā Rīgā jau šoruden, kā arī prestižajos Kopenhāgenas, Valensijas un Kārdifas pusmaratonos.

Maratona trasē būs izvietoti līdzjušanas un mūzikas punkti, nodrošinot dalībniekiem un līdzjutējiem vēl draudzīgāku un īpašāku pieredzi. Maratona dalībniekiem un līdzjutējiem būs iespēja mobilajā lietotnē sekot ikviena skrējēja pozīcijai trasē, kā arī uzzināt rezultātus uzreiz pēc finiša.

Noslēdzošo mēnesi līdz maratonam pasākuma organizatori veltīs, izglītojot un iedvesmojot visus skriešanas entuziastus.

Tirdzniecības centrā "Spice" iekārtotajā studijā Dāvida Ernštreita un Reiņa Ošenieka vadībā norisināsies četras skriešanas skolas. Pirmajā skolā jau sestdien, 1. aprīlī, plkst. 11 par tēmu "Kā sākt skriet no nulles" stāstīs fizioterapeite Līga Līdumniece, bērnu treneris Viktors Lācis, skriešanas entuziaste Zane Paula un 2022. gada programmas "Mans pirmais maratons" absolvente Dina Grīnberga. Nākamās skriešanas skolas par tēmām "Tipiskas skriešanas kļūdas", "Kā pāriet nākamajā līmenī" un "Kā uzvesties maratonā?" norisināsies 8., 15. un 22. aprīlī.

Svinot tautas sporta atveseļošanos pēc pandēmijas, organizatori aicina dalībniekus un īpaši īsāko distanču dalībniekus uz startu ierasties asprātīgos, košos, radošos un neierastos svētku tērpos. Atraktīvākie skrējēji saņems maratona atbalstītāju balvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti