Lai gan skolas kopējais budžets ir palielinājies – tas ir 2,8 miljoni eiro, ir iekrājušies parādi no pagājušā gada. Tas noskaidrojies Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī pašas ģimnāzijas veiktajā auditā.
Ministrijas piešķirtais papildu finansējums tiks izmantots, lai segtu dažādu preču un pakalpojumu izmaksas – audzēkņu ēdināšanai, kā arī gāzes un elektrības rēķinu apmaksai. Skolas direktors Sergejs Čevers norāda, ka "šie līdzekļi paredzēti sadaļā "Preces un pakalpojumi", un tie nav saistīti ar atalgojumu. Tas nozīmē, ka ne pedagogiem, ne treneriem, ne tehniskajiem darbiniekiem nekādi samazinājumi nedraud – šajā sadaļā mums naudas ir pietiekami. Programmu izpildē līdz šī gada beigām "ielāps" ir aizlāpīts."
Vienīgi kamaniņu braucējiem jārēķinās, ka Siguldas trasē būs mazāks pieejamo braucienu skaits. Tāpat apakškomisija likusi izstrādāt skolas vidējā termiņa stratēģiju.
"Sporta apakškomisija pēc pēdējās sēdes, kas notika maijā, aicināja Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt un šī gada laikā apstiprināt stratēģiju Murjāņu Sporta ģimnāzijai. Tagad tiek strādāts pie darba grupas izveides, un tiek solīts, ka janvārī šī stratēģija tiks prezentēta apakškomisijas deputātiem un plašākai sabiedrībai," atklāj Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis ("Jaunā Vienotība").
Vidējā termiņa stratēģija arī nozīmē atrast veidus, kā skolas darbu padarīt efektīvāku. Ģimnāzijas direktors Sergejs Čevers bija ļoti tiešs: "Mums ir jāmainās!" Skolas vadība nākamo trīs mēnešu laikā intensīvi strādās pie tā, lai janvārī būtu konkrēts piedāvājums iesaistītajām pusēm, kā dzīvot tālāk, nodrošinot pilnvērtīgu Murjāņu Sporta ģimnāzijas darbību. Visticamāk, tas sevī ietvers arī skolas reorganizācijas pasākumus.