Ārpus cīņas sporta Anastasijai ļoti patīk spēlēt futbolu un tenisu, dejot, kā arī doties izjādē ar zirgu. Viņa ir pārliecināta, ka mūsdienās ikkatrs var atrast sev piemērotu sporta veidu. Arī pastaiga kopā ar draugu vai labu mūziku austiņās var būt lieliska alternatīva.
Anastasija iedrošina, kā motivēt sevi pievērsties aktīvākam dzīvesveidam – ieviest pirms un pēc treniņa rituālus. Arī profesionāliem sportistiem ir dienas, kad grūti piecelties no gultas un aiziet uz treniņu, tomēr tādos brīžos sev jāatgādina, kāpēc tas ir svarīgi.
"Pirms treniņa var izdomāt kādu aktivitāti, kas palīdzēs noskaņoties, savukārt pēc treniņa pasaki sev paldies, ka izdarīji ko labu savam ķermenim," iesaka Anastasija. "Ieviešot fiziskās aktivitātes ikdienā, uzlabosies gan garastāvoklis, gan fiziskā veselība, kā arī atradīsi jaunus draugus un būsi uzlādēts."
Anastasija uzauga lauku mājās Nīderkunos netālu no Daugavpils, tāpēc jau no bērnības viņa zina, ko nozīmē aktīvs dzīvesveids.
Lai gan šodien Anastasijai cīņas sports nozīmē ļoti daudz, tā iemīlēšana nenāca viegli. Anastasijas brālis trenējās džudo pie Ļubovas Kopilovas, kurp viņa gāja līdzi kompānijas dēļ. Kādu dienu trenere uzaicināja Anastasiju pievienoties, taču pēc pirmā neveiksmīgā treniņa nākamā sportiste nolēma neturpināt. Pēc vairākkārtējas treneres satikšanas autobusā un viņas uzstājības Anastasija cīņas sportam pievērsās jau nopietnāk.
Bērnībā Anastasija vasarās pārdeva ziedus un iekrāto naudu tērēja džudo sacensībām. Pēc pāris gadiem viņa pievērsās brīvajai cīņai, kas Anastasijai sākotnēji arī negāja pie sirds, taču ar apņēmību pabeigt iesākto līdz galam viņa spēra pirmos soļus pretī panākumiem.
Patlaban sportistes ikdienas rutīnā ir divi treniņi – pa vienam no rīta un vakarā, kas kopā prasa apmēram sešas stundas dienā. Savukārt svētdienās Anastasija pievēršas aktīvai atpūtai kopā ar ģimeni.
Kopš Anastasija kļuva par māmiņu, treniņu process ir mainījies un sporta zālē ciemojas arī bērni.
Bieži vien viņi nosaka Anastasijas slodzi – dažreiz vairāk, dažreiz mazāk, bet, ja bērns ir piekusis, viņa uzdevumus pilda ar bērnu uz rokām. Sportiste uzskata, ka dzīvē ir ļoti svarīgi adaptēties situācijām, un bērni to ļoti labi iemāca. Anastasija tic, ka, jo vairāk enerģiju patērē, jo vairāk tā rodas.
"Īstenībā mēs, sievietes, gribam strādāt tā, it kā mums nav bērnu un gribam pavadīt laiku ar bērniem tā, it kā mums nebūtu darba," atzīst Anastasija.
Laika plānošana un disciplīna ir divi elementi, kas var palīdzēt paspēt visu bez taisnošanās.
Gatavojoties sacensībām, svarīga ir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī mentālā izturība. Anastasijai īpaši patīk krosfita treniņi, jo tie palīdz ne tikai nostiprināt muskulatūru, bet arī sagatavoties psiholoģiskajiem izaicinājumiem, kas gaida uz cīņas paklāja. Lai uzlabotu veselību un preventīvi novērstu traumas, viņa lielu uzmanību velta fizioterapijas vingrinājumiem, kas ir salīdzinoši vienkārši un viegli izpildāmi arī mājas apstākļos. Sportiste mudina ikvienu tos izmēģināt, lai uzlabotu fizisko labsajūtu.
Ar neatlaidību un smago darbu Anastasija ir izcīnījusi laurus Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī piedalījusies trijās olimpiskajās spēlēs. Visvairāk viņa lepojas ar Eiropas čempiones titulu, kuru izcīnīja Rīgā 2016. gadā.
""Arēnā Rīga uz manām cīņām bija pilnas tribīnes ar atbalstītājiem no dzimtās pilsētas Daugavpils. Tās bija neaizmirstamas emocijas, īpaši, kad redzēju, cik priecīgi bija bērni," atceras Anastasija.
Sportiste saka, ka sacensībās pārstāv ne vien sevi un Latviju, bet arī ikviena trenera ieguldījumu viņas attīstībā. Nākamais Grigorjevas mērķis ir starts pasaules čempionātā oktobrī.
Par motivācijas avotu Anastasija uzskata savu ģimeni, tomēr nepārprotami ir jābūt arī iekšējam dzinulim.
"Tikai paša vēlme kļūt labākam un disciplīna kalpos kā degviela izvirzīto mērķu sasniegšanai," uzskata Anastasija.
Tomēr Anastasija atzīst, ka cīņas sports sievietēm ir izaicinājumu pilns. Gan stereotipi, ka tas nav sieviešu sports, gan zaudējumi, kas salauž psiholoģiski, un traumas, kas salauž fiziski. Arī bērna kopšanas atvaļinājums ir liels izaicinājums sievietēm, pēc kura nevar zināt, vai būs iespējams atgriezties sporta apritē vai nē. Anastasija atzīst, ka viņai vēl ir jāmācās saskatīt labo situācijās, kad viss liekas slikti.
"Es domāju, ka katram no mums ir tādi momenti, kad liekas, ka viss – es vairāk nevaru, man nekas nesanāks. Bet, paejot laikam, mēs redzam, ka tikām ar to galā," uzsvēra sportiste.
Publikācija ir tapusi kampaņas #BEACTIVEDAY ietvaros, kuru organizē fiziskās iniciatīvas organizācija EuropeActive ciešā sadarbībā ar nacionālajiem asociācijas partneriem. Latvijā EuropeActive nacionālais partneris ir Latvijas Veselības un Fitnesa asociācija. Kampaņa izceļ fitnesa un fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā, organizējot bezmaksas aktīva dzīvesveida pasākumus, kas norisinās sporta un fitnesa klubos, sporta organizācijās, fitnesa studijās, parkos, pilsētu pasākumos, ielās, mācību iestādēs un citur, lai mudinātu cilvēkus pievērsties aktīvākam dzīvesveidam. Kampaņa notiek katru gadu 23. septembrī. Vairāk par #BEACTIVEDAY kampaņu lasīt šeit.
Līdzfinansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie viedokļi un uzskati ir tikai un vienīgi autora(-u) viedokļi, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA par tiem neuzņemas atbildību.