Olimpiskajām spēlēm iepriekš nav bijusi labākā reputācija vides ilgtspējas jautājumos, jo daudz kas četrgades nozīmīgākā pasākuma noslēgumā nonāca atkritumos, un nereti pat stadioni un sacensību sarīkošanai nepieciešamie objekti tika pamesti laika zoba varā, kļūstot par pieminekļiem nesaimnieciskai rīcībai. Centienos nodrošināt videi draudzīgu pieeju Parīzes spēļu rīkotāji jau iepirkuma līgumos paredzēja prasību piegādātājam paredzēt lietām otro dzīvi pēc olimpiešu došanās mājup.
Izmantot paredzēts pat Eifeļa torņa pakājē līdzjutējus uzņēmušā pludmales volejbola stadiona smiltis, kā arī dažādo sporta inventāru un sporta objektu aprīkojumu. Pirms jebkura pasūtījuma organizatori izsvēra, kā iepirktās lietas varēs izmantot pēc sacensībām, pastāstīja olimpisko spēļu rīcības komitejas ilgtspējas direktore Žoržīna Grenona.
Rīkotāji piesaistīja arī aprites ekonomikas speciālistu, lai rūpīgāk izplānotu lietām ilgāku mūžu.
"Mēs sagatavojām sarakstu, un tas sasniedza sešus miljonus priekšmetu," vērienīgo olimpisko iepirkumu raksturoja Grenona.
Lielu daļu olimpiskā aprīkojuma vispirms vēl izmantos Parīzes paraolimpiskajās spēlēs, kas risināsies no 28. augusta līdz 8. septembrim, bet turpinājumā tas sāks jaunu dzīvi.
Pludmales volejbola stadiona smiltis pārvedīs uz kādu klubu Parīzes reģionā, kā arī sporta klubi saņems visas olimpiskā turnīra tenisa bumbiņas un vieglatlētikas inventāru. No goda pjedestāliem noņems olimpisko simboliku, lai tos varētu izmantot citās sacensībās. Savukārt Francijas armijas rīcībā nonāks no pārstrādātas plastmasas izgatavotie vairāk nekā 14 000 matraču, kas tika izmantoti Olimpiskajā ciematā. Gultu kartona karkasus pārstrādās kā otrreizējas izejvielas, savukārt spēļu norisei 600 000 biroja mēbeļu vienību piegādājušais uzņēmums tās laidīs apgrozībā otrreizējā tirgū.
Daļa olimpisko objektu, tostarp divi pārvietojami peldbaseini, kāpšanas siena un skeitborda parki, nonāks skolu un pašvaldību rīcībā.
Ar olimpiskajiem objektiem īpaši plānots uzlabot vidi Parīzes piepilsētā Sendenī, kas nav sociāli labvēlīgākā apkaime. Tikmēr līdzjutējiem kā suvenīrus plāno pārdot dažādus priekšmetus, tostarp olimpiskās lāpas un valstu karogus, kas izmantoti apbalvošanas ceremonijās.
Rīkotāji jau ir garantējuši turpmāku pielietojumu deviņām desmitdaļām Parīzes spēlēs izmantotā aprīkojuma un turpina sarunas par atlikušās daļas izmantošanu. Būvniecības apritē atgriezīsies arī īrētās stalažu konstrukcijas, kas izmantotas pagaidu tribīņu būvēs.
Parīzes spēlēs rīkotāji atteicās no plastmasas pudelēm, dzeramā ūdens nodrošināšanā visos objektos paļaujoties uz brīvkrāniem. Tomēr miljoniem plastmasas pudeļu izplatīja spēļu sponsors "Coca Cola", un ūdeni plastmasas iepakojumā piegādāja arī policistiem un citiem apsargiem, kas gādāja par drošību.
Vides aizsardzības organizācijas iebilst, ka tik milzīgs notikums kā olimpiskās spēles dalībnieku un skatītāju ceļošanas dēļ izraisa lielu oglekļa emisiju.
Rīkotāji arī allaž sagatavo ļoti daudz dažādu suvenīru nieciņu, un liela to daļa paliek neizpārdota, vēlāk nonākot atkritumos. Parīzes spēļu rīkotāji gan ir pārliecināti par veiksmīgu pieeju vides resursu saprātīgā izmantošanā, kas noderēs arī nākamajiem lielo pasākumu organizatoriem.