Dienas ziņas

VP izvirza prioritātes un sadarbojas ar robežsardzi

Dienas ziņas

Dzejniekam J. Baltvilkam dāvās «Putnu kalnu»

Baltijas atklātais ziemas čempionāts loka šaušanā

127 loka šāvēji Baltijas atklātajā čempionātā pulcējušies Ventspilī

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu Ventspilī sācies Baltijas atklātais čempionāts loka šaušanā telpās. Līdz pat svētdienas vakaram loka šāvēji sacentīsies precizitātē četrās disciplīnās: tradicionālais loks, olimpiskais loks, bloka loks un garais loks. Uz šaušanas līnijas šodien arī sportisti ar ierobežotām iespējām, kuru dalība tiek vērtēta līdzvērtīgi pārējo sportistu rezultātiem.

Baltijas atklāto ziemas čempionātu loka šaušanā telpās šogad organizatori veltījuši Baltijas valstu neatkarības simtgadei. Galvenā dāvana šodien ir rekordlielais sportistu skaits no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

„127 dalībnieki - šis lielais skaits nozīmē to, ka citu valstu dalībnieki šīs sacensības ir atzinuši, viņiem patīk šī vieta, viņiem patīk šī pilsēta, viņus te viss apmierina, viņi brauc un sacenšas, tie ir labākie sportisti no mūsu Baltijas valstīm,” priecājas  čempionāta tiesnese Elīna Lapsiņa.

Igors Guļevskis no Minskas cenšas nepalaist garām Baltijas atklāto čempionātu. Vissvarīgākais sportistam ir savu prasmju pilnveidošana, lai rezultātā savāktu maksimālo punktu skaitu – 300. Pagaidām izdevies sakrāt 276 punktus.

„Ļoti sarežģīti,;tas ir ļoti interesants un ļoti sarežģīts sporta veids. Pat pasaules čempions, kurš šodien kļuvis par čempionu, pēc nedēļas var neiekļūt labāko 32 skaitā. Tāds ir šis sporta veids,” saka Guļevskis.

Vienlīdzīgi ar pārējiem šai čempionātā piedalās arī sportisti ar ierobežotām iespējām, kuri veselības problēmu dēļ var pārvietoties vien ratiņkrēslos. Viņi paši gan atzīst, ka tas nekādā veidā neietekmē rezultātus.

„Loka šaušana ir īpaša ar to, ka viņi var startēt vienā klasē, ja jūs esat loka šāvēja un es esmu loka šāvēja, tad arī Ieva Melle, kas ir olimpisko spēļu dalībniece, var nākt un startēt ar mums vienā klasē. Mums punktus skaita pilnīgi vienādi, pēc tam, kad mēs saņemsim medaļas, mēs saņemsim viņas visas vienā klasē,”  skaidro Lapsiņa.

„Tieši tas man laikam patīk, ka visi ir līdzvērtīgi, vienīgi mēs nekad neejam pakaļ bultām. Tā ir vienīgā tāda neliela mūsu privilēģija,” atzīst čempionāta dalībniece no Lietuvas Anželika Molis.

Arī rīdziniekam Gintam Jonastam ir svarīgi, ka šai sporta veidā cilvēkiem ar ierobežotām iespējām nav nekādu priekšrocību. Gints piedalījies visaugstākā līmeņa sacensībās, un viņa kontā ir daudz medaļu:

„Šis ir viens no nedaudziem sporta veidiem, kurā cilvēki ar kustību traucējumiem iet vienā konkurencē ar veselajiem. Vai tas ir labi? Tas ir labi, nu, protams, tad tu redzi, ko tu vari normālā, augstā līmenī. Ir vienalga, kā tu šauj – stāvus, guļus vai sēdus, galvenais – kur tu trāpi.”

Baltijas atklātā ziemas čempionāta uzvarētāji loka šaušanā visās klasēs tiks noskaidroti tikai svētdien. Lielākajai daļai dalībnieku loka šaušana ir hobijs, tomēr daudzi šim sporta veidam pievērš īpašu uzmanību un Baltijas atklātajā čempionātā spodrina savu meistarību, gatavojoties Eiropas un pasaules čempionātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt