Aizdomas par plecu Suharevam bija jau pēc iesildīšanās, un ārsti izdarīja visu iespējamo, lai vārīgo ķermeņa daļu ar teipu labāk saturētu. Tomēr tas nepalīdzēja, un nepiepildījās Ritvara cerības pacelt raušanā vismaz vairāk nekā 150 kilogramu un karjerā otrajās olimpiskajās spēlēs sasniegt labu vietu. Pirmo reizi ilgos gados viņš sācis ar tik mazu sākuma svaru, bet pat tas nepakļāvās. Nekādu citu šķēršļu ceļā uz labu rezultātu nebija, un Suharevs uzsvēra, ka komandā visi labi izdarīja savu darbu.
"Plecs slēdzas ārā, varu uzraut [stieni] virs galvas, bet nevaru noturēt. Plecs noslīd uz leju un [mēģinājums] netiek ieskaitīts," Latvijas Televīzijai teica Suharevs. "Es daru visu, viņš [plecs] neturas. Pat nezinu, kā es jūtos."
Pirmo reizi Ritvars raušanā palicis bez rezultāta. No trešā mēģinājuma viņš atteicās, jo bija skaidrs, ka rezultāta nebūs. Iesildoties Suharevs mēģināja celt 110 kilogramus, bet arī tādu svaru plecs neturēja.
Sportists atzina, ka savainojumi liek manīt sevi visu laiku, un nepiepildījās Ritvara cerības, ka plecs izturēs.
"Viss tik labi bija, vienīgi tas plecs," sacīja Suharevs. "Jūtos, ka esmu pievīlis visus. Man vairs nav ko teikt."
Jau pirms sacensībām Suharevs sarunā ar medijiem atzina, ka nedaudz bažījas par pleca traumu.
Startējot svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, Suharevs pirmajā piegājienā nepacēla 147 kilogramus. Arī otrajā cēlienā tas pats svars nepakļāvās, turklāt Ritvars pēc neveiksmīgā mēģinājuma uz mirkli saķēra plecu. Trešajam piegājienam viņš pieteica 150 kilogramus, bet mēģinājumu neveica.
Pirms trim gadiem Tokijas spēlēs Suharevs sasniedza 6. vietu svarā līdz 81 kilogramam.