Sporta ziņas

Latvijas futbola Virslīgas spēle "RFS" - "Valmiera FC"

Sporta ziņas

BMX Eiropas kausa 5. posms

Sestdien sākas "Rīgas maratons"

«Rimi» Rīgas maratonam reģistrējušies vairāk nekā 23 000 skrējēju no 77 valstīm

"Rimi" Rīgas maratonam, kas būs arī ģenerālmēģinājums rudenī gaidāmajam pasaules čempionātam skriešanā, līdz piektdienai bija reģistrējušies vairāk nekā 23 000 skrējēju no 77 valstīm, informēja organizatori.

Dalībnieku vidū būs gan iesācēji, ģimenes ar bērniem un skolēni, gan atpūtnieki košos tērpos, kas pretendēs uz stila balvām, gan uzņēmumu komandas un aktīva dzīvesveida cienītāji, kuri nopietni gatavojušies gada garumā.

Vairāk nekā jebkad iepriekš dažādās distancēs startēs dalībnieki ratiņkrēslos, bet elites skrējējus kuplā skaitā pārstāvēs izlases "Latvija pasaulē" skrējēji, kas Rīgas maratona trases izmantos, gatavojoties startiem pasaules čempionātā Rīgā.  

Ievērojami pieaugušo reģistrēto dalībnieku skaits, salīdzinot ar pērno gadu, organizatori izskaidroja ar pozitīvām tautas sporta atveseļošanās iezīmēm pēc pandēmijas. Reģistrēties pasākumam joprojām turpina gan Latvijas, gan ārvalstu dalībnieki, bet maratona EXPO, kurā dalībnieki ir aicināti izņemt starta numurus un izbaudīt pirmsstarta atmosfēru, "Hanzas Peronā" darbosies līdz pat sestdienas pulksten 20.

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords uzsvēra, ka 

maratona dalībniekiem šogad dota īpaša privilēģija pirmajiem izskriet oficiālās pasaules čempionāta trases jūdzes, 5 km un pusmaratona distancēs.

""Rimi" Rīgas maratons šogad kalpo kā sezonas atklāšanas pasākums un vienlaikus ģenerālmēģinājums pasaules čempionātam skriešanā, kas savukārt aktīvo skriešanas sezonu noslēgs," pauda Nords. "Aicinu ikvienu "Rimi" Rīgas maratonā izbaudīt skriešanas svētkus un noskaņoties pasaules čempionātam, lai rudenī vēl kuplākā skaitā un jaudīgākā atmosfērā izskrietos olimpiešu, rekordistu un planētas ātrāko skrējēju kompānijā."

6. maijā Olimpiskā bērnu diena un Latvijas čempionāts jūdzes distancē

Sestdien, 6 maijā, norisināsies divi pasākumi – Olimpiskā bērnu diena un Latvijas čempionāts jūdzes skrējienā. Jūdzes distances starts būs plkst. 10 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, bet finišs - pie Brīvības pieminekļa. Jūdzes skrējiens jau otro reizi norisināsies Latvijas čempionāta statusā, pulcējot ap 2500 dalībnieku un ļaujot fiksēt arī iespējamus rekordus. Galvenie pretendenti cīņā par tituliem, rekordiem un naudas balvā būs Roberts Glazers, Uģis Jocis un Kristers Kudlis vīriešu konkurencē, kā arī Līga Velvere un Evelīna Krista Sitnika sievietēm.

Paralēli jūdzes skrējienam pie Brīvības pieminekļa plkst. 10 atklās Olimpisko bērnu dienu ar 200 metru un 400 metru distancēm. Olimpiskajai bērnu dienai reģistrējušies vairāk nekā 5000 mazo skrējēju. Plkst. 11 paši mazākie varēs izmēģināt spēkus šķēršļu trasītē, savukārt plkst. 11.30 starts tiks dots 60 metru sprinta distancei, kurā tiks noteikti ātrākie mazie sprinteri vecuma grupās. Olimpiskās bērnu dienas viesi būs arī olimpieši basketboliste Gunta Baško, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kamaniņu braucēja Kendija Aparjode un volejbolists Jānis Šmēdiņš, kuri dos startus un apbalvos mazos skrējējus ar medaļām. 

7. maijā noteiks labākos skrējējus maratonā un īsākās distancēs

Šogad Rīgas maratona maratona un pusmaratona distancēs elites skrējējiem uzsvars būs uz ātrākajiem pašmāju skrējējiem. Organizatori cer, ka 20 000 eiro balvu fondu savā starpā sadalīs tieši Latvijas vadošie skrējēji un izlases "Latvija pasaulē" dalībnieki. Skriešanas lielvalstu pārstāvji šogad novirzīti uz pasaules čempionātu, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti vadošo pasaules skrējēju.

Pusmaratona distancē organizatori paredz Dmitrija Serjogina uzvaru, savukārt dāmu konkurencē nepārspēta, iespējams, paliks olimpiete Ilona Marhele. Maratona distances līderi un Latvijas čempioni, pēc organizatoru aplēsēm, varētu būt gan Kristaps Bērziņš un Deniss Prikulis, gan Anita Siliņa, kurai uz pēdām mīs Anna Kļučņika, 2022. gada uzvarētāja, kura tikko uzstādījusi arī 2023. gada sezonas Latvijas labāko rezultātu.

Potenciālie līderi 10 km distancē varētu būt Kitija Valtere un Andrejs Dmitrijevs, sacenšoties ar Artūru Liepu. 5 km distancē spēkiem mērosies sieviešu konkurencē Agate Caune un Evelīna Krista Sitnika, kamēr vīriešu konkurencē uzvarētāja godu centīsies aizstāvēt Uģis Jocis.

Visi, kuri nepretendē uz ātrāko skrējēju godu un pjedestālu, var izmēģināt spēkus tērpu mākslā un pretendēt uz stila pjedestālu.

Trīs stilīgākie skrējēji iegūs naudas balvas 300, 200 un 100 eiro vērtībā. 

Jūdzes un 5 km distancē startēs arī vairāk nekā 2000 Latvijas skolu kausa dalībnieki no teju 50 skolām. Komandu kausā startēs 228 vienības. Lielākā konkurence 107 komandu sastāvā būs mazo uzņēmumu kategorijā. Komandu kausa uzvarētājus noteiks pēc iegūtajām vietām vecuma grupās. Uzvarētāji iegūs dalību pasaules čempionātā skriešanā Rīgā un prestižajos pusmaratonos Kārdifā, Kopenhāgenā un Valensijā.

"Rimi" Rīgas maratonā arī pirmoreiz tiks mērīta dalībnieku skrējiena laikā radītā kinētiskā enerģija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti