Pirmās pārliecinošās uzvaras 3x3 basketbolā, iespējams, bija pieradinājušas fanus pie tādas lietu kārtības, ka par Latvijas izlases uzvaru nav šaubu jau spēles vidū. Pirmā spēle ceturtdienas rītā pret Ķīnu tikai apstiprināja šāda pieņēmuma pareizību, tomēr vēlais vakara mačs kļuva par turnīrā līdz šim nopietnāko pārbaudījumu. Pretinieki amerikāņi iepriekš tikai zaudēja, bet spēja pamatīgi izaicināt latviešus.
Ticība savām spējām un komandas spēkam palīdzēja izglābties cīņas beigu daļā, kad ASV jau bija šķietami tuvu pirmajai uzvarai olimpiskajā turnīrā.
Amerikāņu pārsvars 19:15 pavēra viņiem iespēju ar vēl diviem punktiem tikt pie uzvaras, tomēr atlikušajās nepilnās divās minūtēs Latvijas izlase spēja noturēt pretiniekus sausā un papildināja savu panākumu krājumu.
Jau pirms olimpiskā starta nez vai kāds nopietni šaubījās par Latvijas izlases spēju iekļūt izslēgšanas mačos, tomēr astoņu komandu apļa turnīra noslēgšana ne zemāk kā 2. vietā sniegs nopietnas priekšrocības, paverot ceļu uzreiz uz pusfinālu un ļaujot nokļūt ļoti tuvu medaļu iegūšanai. Turklāt mainīgajā Parīzes klimatā, kur pamatīga tveice mijas ar vakara un nakts negaisiem, iespēja ietaupīt fiziskos spēkus, neaizvadot vienu papildu spēli, lieti noderētu.
Latvijas izlase ir fiziski teicami sagatavota, bet tas nenozīmē neizsmeļamas spēku rezerves.
Jau piektdien gaida divas nākamās spēles pret Franciju un Serbiju – komandām, kas tāpat uzreiz mērķē uz pusfinālu, turnīra tabulā pagaidām ierindojoties uzreiz aiz Latvijas. Ja vairākas komandas būs guvušas vienādu uzvaru skaitu, vietu sadalījumā būs spēkā vairāki specifiski nosacījumi. Nākamais nosacījums vienādu rezultātu sasniegušām komandām ir savstarpējo cīņu bilance. Tālāk seko vidēji spēlē gūto punktu skaits, bet pēdējais izšķirošais faktors ir kārtas numurs, ar kuru komanda turnīrā izlikta. Starp citu, Latvija turnīrā ir izlikta ar septīto numuru kā potenciāli otrā vājākā komanda, lai gan rezultātu tabula grupas kārtas pusceļā rāda pavisam citu ainu.
Uz medaļām Parīzē nepretendēja Latvijas BMX sacīkšu riteņbraucēji, bet sāpīgu drāmu viņi sagādāja augstākajiem kritērijiem atbilstošu.
Īpaši jau 18 gadus vecā Veronika Monika Stūriška, kam olimpiskais starts izvērtās par īstām ugunskristībām pieaugušo konkurencē. Katru braucienu kompaktajā un ātrajā trasē aizvadot arvien labāk, U-23 pasaules čempione pietuvojās savam mērķim iekļūt pusfinālā, līdz sāpīgs kritiens pēdējās cerības braucienā cerību izdzēsa. Gandarījumam atlika sajūta, ka pasaulē spēcīgākās BMX sportistes nedzīvo uz citas planētas, lai gan pašlaik ir ātrākas un spēcīgākas.
Tāpat sāpīgi olimpiskās spēles noslēdzās Kristenam Krīgeram, kurš pēc kritiena nonāca ārstu rīcībā, lai noteiktu savainojuma smagumu. Krīgeram būtu sarežģīti pacīnīties par vietu pēdējās cerības braucienā, un sportists uzņēmās lielāku risku, kas neattaisnojās. BMX riteņbraukšanā kritieni nav reta parādība, un fiziskas ciešanas papildina vilšanās par nesasniegtajiem mērķiem. Tomēr Stūriška var rēķināties ar iespēju startēt vēl ne vienās vien olimpiskajās spēlēs, tādēļ gaidīsim augstākus sasniegumus nākamajos startos.
Parīzes olimpiskās spēles vēl nav pat pusē, un liela daļa Latvijas sportistu tikai pošas startiem.
Pirmās sacensības stadiona disciplīnās piektdien aizvadīs vieglatlēti, nedēļas nogalē savs vārds būs sakāms arī šosejas riteņbraucējiem, un laukumā atkal dosies pludmales volejbolistes. Parīze vēl ne tuvu nav atklājusi visu olimpiskās brīnumu lādītes saturu, kur noteikti atradīsies arī kas Latvijas līdzjutējus priecējošs.