Sporta ziņas

"Rīgas Zeļļi" debitē LIBL ar uzvaru. Zigmārs Raimo

Sporta ziņas

"Ezerzeme"/DU volejbolisti piecos setos izcīna Superkausu

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā

Pasaules čempionātā Rīgā triumfē kenijieši, skriešanas svētkus nosvin ikviens. Spilgtākie mirkļi

Vieglatlētikas vēsturē pirmajā pasaules čempionātā skriešanā ārpus stadiona svētdien spilgti izcilu meistarību apliecināja Kenijas sportisti, izcīnot pusi individuālo zelta medaļu, tomēr ne mazāk svarīgi, ka Rīgas ielās pulcējās ne tikai spilgtākās zvaigznes, bet arī aktīva dzīvesveida cienītāji, visiem dalot tās pašas sacensību trases. 

Latvijā aizvadītais čempionāts paliks vēstures ierakstos ar diviem pasaules rekordiem jūdzes distancē, kas bija pa spēkam amerikānim Hobsam Kesleram un Etiopijas skrējējai Diribei Veltedži.

Elites skrējienos Kenijas vieglatlēti uzvarēja pusmaratonā gan sievietēm, gan vīriešiem, kā arī 5 km distancē dāmām. Divas zelta godalgas nopelnīja Etiopijas skrējēji, kā arī viens tituls nonāca ASV īpašumā. Kenijai gan neizpalika arī vilšanās, bez zelta medaļas paliekot čempionāta lielākajai zvaigznei Feitai Kipjegonai. 

Skrējiens jūdzes distancē vīriešiem 

Pirmo reizi pasaules čempionātā ārpus stadiona medaļas sadalīja jūdzes skrējienā, kur Keslers zelta godalgu un pasaules rekordista laurus nopelnīja ar finišu pēc trim minūtēm 56,13 sekundēm. Pasaules rekordu jūdzes distancē ārpus stadiona neilgajā vēsturē pirmo reizi tika fiksēts rezultāts zem četrām minūtēm.

Skrējiens jūdzes distancē sievietēm

Sievietēm jūdzes skrējienā Veltedži finišēja pēc četrām minūtēm 20,98 sekundēm, kas ir pasaules rekords sacensībās, kur sievietes startē atsevišķi. Par galveno favorīti uzskatītā Kipjegona skrējienā ilgstoši bija līdere, bet finišēja trešā un samierinājās ar bronzu. 

Finišs pusmaratonā vīriešiem

Pusmaratonā, kas skriešanā ārpus stadiona ir pasaules čempionātos sena klasiska distance, izpaudās kenijiešu dominance. Kenijas skrējēji aizņēma visu pjedestālu gan vīriešiem, gan sievietēm. Kungiem ar teicamu rezultātu 59 minūtes 10 sekundes ātrākais bija Sabastjans Kimaru Zāvs.

Finišs pusmaratonā sievietēm

Turpretim dāmām par trīskārtēju pasaules čempioni pusmaratonā kļuva Peresa Džepčirčira (1.07:25).

Finišs 5km skrējienā sievietēm

Savukārt 5 km skrējienā Kenijai zeltu Rīgas ielās sagādāja Beatrise Čebeta (14:35). Vīriešiem 5 km distancē ātrākais bija etiopietis Hagoss Gebrivets (12:59).

Finišs 5km skrējienā vīriešiem 

Latvijas skrējēji elitē startēja visās distancēs un uz augstām vietām nepretendēja, bet pēc finiša bija gandarīti gan par iespēju sacensties ar pasaulē vislabākajiem, gan par svētku gaisotni, kas galvaspilsētas ielās bija jūtama jo īpaši.

Krita Latvijas rekords 5 km skrējienā vīriešiem, kur Uģis Jocis finišēja 37. vietā pēc 14 minūtēm 14 sekundēm.

Elites konkurencē gan sievietes, gan vīrieši sacentās jūdzes skrējienā, 5km distancē un pusmaratonā, tādējādi sadalot kopumā sešus medaļu komplektus.

Pasaules čempionāta debijā ir ieviests jauns koncepts, padarot sacensības ne tikai par izcilāko sportistu sāncensības arēnu, bet vienlaicīgi tiecoties iesaistīt brīvā laika un svētdienas skrējējus, kuri piedalās masu startos un finišā katrs saņem piemiņas medaļu. 

Kopumā čempionātam pieteicās 13 334 skrējēji no vairāk nekā 100 valstīm. Elites ieskaitē par čempionu tituliem trīs distancēs cīnījās 332 skrējēji. 

Jau sestdien pie Brīvības pieminekļa risinājās skriešanas bērnu dienas pasākumi, rīkotājiem tiecoties skriešanu kā iekļaujošu un ļoti vienkāršu disciplīnu vietu ieviest un nostiprināt jaunās paaudzes dzīvesveidā. Spēkus bērnu dienas distancēs iemēģināja vairāk nekā trīs tūkstoši mazo dalībnieku. 

Pasaules čempionāts skriešanā fotogrāfijās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti