Starptautiskam standartam atbilstošs: rīkotāji un bokseri augstu novērtē Latvijas čempionātu

Gan dalībnieki un treneri, gan rīkotāji atzinīgi novērtēja nedēļas nogalē Rīgā aizvadītā Latvijas boksa čempionāta standartus, atzīstot, ka tie atbilda starptautiska līmeņa turnīram. Līdz šim tik vērienīgas sacensības vietējā boksa čempionātā nav bijušas. 

Bokss Latvijā ļoti strauji attīstās gan profesionāļiem, gan amatieriem, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Boksa federācijas (LBF) prezidents Nils Žuravļovs. Novērtējot sporta veida attīstību, LBF nolēma sacensības Rīgā sarīkot "Rimi" olimpiskajā sporta centrā. 

Augstā organizatoriskā līmenī aizvadīts Latvijas čempionāts boksā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijā ir 47 boksa klubi ar lielāko pārstāvniecību reģionos. Latvijas čempionāts bija īpašs ar to, ka ringā devās gan amatieri, gan profesionāļi. Viens no zināmākajiem bokseriem ringā bija Francis Rozentāls, kurš deviņās profesionālās karjeras cīņās zaudējis tikai vienu reizi.

Rozentāla treneris Sandis Kleins Latvijas Radio pastāstīja, ka vairākas nianses turnīru padara profesionāli noorganizētu. Strikti tika ievērots svara kategorijās atļautais bokseru maksimālais svars, tādēļ ne visi tika pielaisti startam, kā arī cīņu tiesāšanā bija iesaistīti starptautiska līmeņa arbitri no ārzemēm.

"Tev ir dota pusstunda svaru uztaisīt, ja nē, tad tu nepiedalies," ar svara kontroles kārtību iepazīstināja Kleins. "Tā pirms tam [Latvijas čempionātā] nebija, pirms tam bija pieļaujamais limits – kilograms vai divi. Šogad tas viss ir izslēgts." 

Problēma pēc svēršanās bija arī Rozentālam. Pēc brokastīm boksera svars bija virs noteiktā, taču to ātri varēja atrisināt.

Rozentālam nācās ar intensīvu fizisku slodzi samazināt ķermeņa svaru par nepilnu kilogramu.

"Man no rīta laikam svari kaut ko nepareizi rādīja. Es atbraucu, man bija 700 gramu pāri [svara] limitam," sacīja Rozentāls. "Mums, bokseriem, ir speciāls saunas tērps, un tādā palēkāju 20 minūtes diezgan intensīvi. Pat simt gramu par daudz nometu."

Turnīrā vajadzēja piedalīties arī Rozentāla māsai Beatrisei, bet pērnā gada U-19 pasaules čempionāta un 2022. gada Eiropas čempionāta uzvarētāja savu pretinieci Latvijas čempionātā tā arī nesagaidīja. Beatrise boksam pievērsusies brāļa iespaidā.

"Es kaut kā vienkārši aizgāju uz treniņu līdzi brālim," par savu boksa gaitu sākumu teica Rozentāle. 

Savukārt Francis pastāstīja, ka

ģimenē bokseri ir bijuši gan onkuļi, gan vectēvs, bet Beatrise ir ģimenē pirmā sieviete, kura izvēlējusies kāpt ringā.

"Viņa [Beatrise] sākumā tāpat kā mūsu mamma gāja basketbolā, pēc tam izdomāja iet boksā. Viss sākās ar to, kam man bija varbūt kādi 12 gadi, viņai 10. Es viņai kaut ko pamācīju mājās, viņai baigi patika," par māsas nonākšanu boksā teica Francis.

Latvijā ir teju pusotrs tūkstotis reģistrētu bokseru, taču interese par sporta veidu katru gadu pieaug. Oficiāli statistikas dati nav zināmi, jo daudzi boksējas hobija dēļ un sacensībās nepiedalās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti