Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Ko darīs bokseris Usiks, ja zaudēs Džošuam?

Londona gatavojas boksa smagsvaru supermačam – Džošua pret Usiku

Viena no 2021. gadā gaidītākajām un noteikti arī naudīgākajām boksa cīņām būs brita Entonija Džošua un ukraiņa Oleksandra Usika spēkošanās Anglijas futbola kuba "Tottenham Hotspur" stadionā Londonā. Rīkotāji lēš, ka smagsvaru mačs 25. septembrī pulcēs 60 tūkstošus skatītāju – tik vērienīgs pasākums pasaulē arvien ir liels retums. 

Usiks pirms trim gadiem "Arēnā Rīga" uzvarēja Mairi Briedi pirmajā smagajā svara kategorijā, bet pāreja smagsvaros Ukrainas bokserim nebija viegla. Aizvadījis trīs cīņas pret pietiekami nopietniem pretiniekiem, honorārs Usikam, neskatoties uz uzvarām, allaž ir bijis mazāks nekā zaudētājam.

Arī pret visu četru lielāko boksa organizāciju čempionu Entoniju Džošua honorārs Usikam būs mazāks, tomēr ukraini gaida līdzšinējā karjerā lielākā cīņa, kas var pavērt ceļu uz līdzīgu slavu kā slavenajiem viņa tautiešiem brāļiem Vitālijam un Vladimiram Kļičko.

Vēsturiski abi bokseri ir bijuši olimpiskie čempioni, zeltu izcīnot 2012. gadā Londonā. Profesionāļa gaitās Usiks iekrāja visas čempiona jostas pirmajā smagajā svarā, bet Džošua – smagsvaros. Usika elki ilgi bija brāļi Kļičko, un arī te ir interesants stāsts – tieši Džošua 2017. gadā pieveica Vladimiru Kļičko, pieliekot punktu ukraiņa dominancei. Savukārt Usiks pirmajā cīņā smagsvaros pieveica labu Džošua draugu britu Toniju Beljū.

Usikam par sliktu ir cīņas norises vieta – Džošua dzimtenē gūt atbalstu būs teju neiespējami, jo britu līdzjutēji svešos reti kad iemīl. Pie tā gan Usikam vajadzētu būt pieradušam, jo tikai pirmās deviņas cīņas profesionāļa karjeras pirmsākumos viņš aizvadīja dzimtajā Ukrainā.

Usika menedžeris Aleksands Krasjuks sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" uzsvēra, ka pirmajā smagajā svarā nekad nav bijis un nebūs tik daudz naudas kā smagsvaru vai vieglo smagsvaru apritē.

"Tas vispār nav salīdzināmi. Visi zinām, ka profesionālais bokss nav tikai sports vien," uzsvēra Krasjuks. "Tas ir milzīgs bizness. Smagsvaru divīzija ir elites divīzija – tā ir piesaistošākā. Cilvēki grib redzēt, kā divi lieli vīri cīnās."

Krasjuks atgādināja, ka ir tikai godīgi atzīt, –  Ukraina nav boksa Meka. Lai arī Ukrainā ir milzum daudz boksa talantu, cīņu organizēšanā pasaules elites boksā daudz ko nosaka ekonomikas fons.

"Šobrīd pasaulē ir divi šādi boksa centri – ASV un Lielbritānija," paskaidroja Krasjuks. 

Džošua boksa pasaulē sauc par dabīgo smagsvaru – pēdējā cīņā brita svars bija teju 109 kilogrami, kamēr Usiks pēdējo smagsvaru cīņu aizvadīja ar 98 kilogramu svaru. Šī iemesla dēļ zinātāji paredz, ka Usiks ringā atkal dancos un izmantos savu veiklību, jo klasiskā cīņā ukrainim priekšrocību neesot.

Usiks treniņnometnē strādājis ļoti rūpīgi un smagi, lai savu ķermeni pārvērstu par smagsvara ķermeni. Ja Usiks uzvarēs, tas būs liels pārsteigums, bet vēsturiski vairāki bokseri, pārnākot no vieglākas svara kategorijas uz smagsvariem, spēja kļūt par čempioniem. Deivids Hejs un Evanders Holifīlds savus augstumus smagsvaros izcīnīja, pārnākot tieši no pirmā smagā svara.

Krasjuks uz jautājumu, ko Usiks darīs, ja pieveiks Džošua, atbildējis, ka Usiks tad lidos uz Marsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti