Latvijas sambo cīkstonis Akimenko Rīgā izcīna sudrabu pasaules jauniešu čempionātā

Aleksejs Akimenko nedēļas nogalē Rīgā kļuva par sudraba medaļnieku pasaules jauniešu čempionātā, kur sasniedza finālu svara kategorijā virs 87 kilogramiem, informēja Latvijas Sambo klubu asociācija. Latvijas galvaspilsētā aizvadītajās sacensības mājnieki divreiz kāpa uz goda pjedestāla.

Vsevoloda Zeļonija sporta skolas pārstāvis Akimenko pirmajās cīņās uzvarēja Elamanu Abdikerimovu no Kirgistānas un Gruzijas sambistu Daviti Razmadzi, kā arī pusfinālā pārspēja Mongolijas pārstāvi Lkagvadorju Batjargalu, un tikai saspringtā finālcīņā piekāpās Ivanam Tačkovam no Krievijas.

Jau vēstīts, ka jauniešu konkurencē bronzu ieguva liepājnieks Kirils Loganovskis. Svara kategorijā līdz 60 kilogramiem viņš pirmajā kārtā pārspēja ASV sportistu Kalebu Džeimsu Veleru, bet turpinājumā atzina nākamā sacensību uzvarētāja krieva Aleksandra Fogoļeva pārākumu. Cīņā par trešo vietu Loganovskim vajadzēja tikties ar Šalvu Gazašbili, bet Gruzijas sambists laikus neatnāca uz cīņu.

Piekto vietu pasaules meistarsacīkstēs ieņēma jelgavnieks Rinārs Šaihulovs svara kategorijā līdz 81 kilogramam jauniešiem, Ralfs Rūsiņš svarā virs 100 kilogramiem junioriem un Serafima Nazarova svara kategorijā līdz 60 kilogramiem jaunietēm.

Pasaules čempionātā jauniešiem un junioriem, kur pulcējās vairāk nekā 350 sportistu no 30 valstīm, labākos panākumus guva Krievijas sportisti.