Latvijas džudistiem pasaules čempionāts sākas ar Dūdas neveiksmi pirmajā cīņā

Dāvis Dūda pirmdien pirmais no Latvijas džudistiem startēja Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošajā pasaules čempionātā, tomēr turnīrs viņam beidzās ar zaudējumu pirmajā cīņā, liecina organizatoru informācija.

Dūda svara kategorijā līdz 90 kilogramiem čempionātu sāka otrajā kārtā un zaudēja slovākam Milanam Randlam, kurš izcīnīja tīru uzvaru jeb 'ippon'. Tikko pieaugušo konkurencē startēt sākušais Dūda pavasarī ieguva 7.vietu Vācijas "Grand Prix".

Par pasaules čempionu svara kategorijā līdz 90 kilogramiem kļuva Spānijas džudists Nikoloss Šerazadišvili.

Pasaules čempionāta turpinājumā Latviju otrdien pārstāvēs Jevgēņijs Borodavko svarā līdz 100 kilogramiem, bet Raivis Čakstiņš trešdien sacentīsies svara kategorijā virs 100 kilogramiem. Lielākās cerības čempionātā saista ar pieredzējušo Borodavko, kurš pirms mēneša "Grand Prix" sacensībās Ungārijā izcīnīja 3.vietu.