Latvijas cīkstoņiem pasaules čempionātā neizdodas iegūt olimpisko ceļazīmi

Cīkstoņi Armands Zvirbulis un  Imants Lagodskis piektdien Lasvegasā, ASV, netika pirmajā sešiniekā pasaules čempionātā un pagaidām neieguva tiesības 2016.gadā startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, liecina organizatoru informācija. Zvirbulis izcīnīja 9.vietu, bet Lagodskis ierindojās 17.vietā.

Zvirbulis svara kategorijā līdz 86 kilogramiem pirmajā cīņā uzveica baltkrievu Aliaksanderu Huštinu (4:3) un astotdaļfinālā pārspēja Āronu Kanevu no Itālijas (14:1), taču ceturtdaļfinālā atzina Azerbaidžānas cīkstoņa Magomedgadži Hatijeva pārākumu (1:12). Hatijevs līdz finālam netika, tādēļ Zvirbulis palika bez iespējas turpināt cīņu gandarījuma turnīrā. Par pasaules čempionu kļuva Krievijas cīkstonis Abdulrašids Sadulajevs.

Savukārt Lagodskis svarā līdz 97 kilogramiem pirmajā cīņā guva pārliecinošu uzvaru pār spāni Ektoru Rodrigesu Iglesiasu (10:0), bet astotdaļfinālā cieta neveiksmi pret Kirgizstānas sportistu Magomedu Musajevu (0:5). Zelta medaļu izcīnīja mājinieks Karls Fredriks Snaiders.

Jau vēstīts, ka pie olimpiskās ceļazīmes tika Anastasija Grigorjeva sieviešu cīņā, kur daugavpiliete svara kategorijā līdz 63 kilogramiem dalīja 5.vietu. Katrā svara kategorijā seši labākie pasaules čempionāta dalībnieki iegūst tiesības 2016.gadā startēt Riodežaneiro olimpiskajā spēlēs. Iespējas kvalificēties olimpiskajam startam vēl būs arī citās sacensībās.

Latviju Lasvegasā pārstāvēja arī Aleksandrs Višņakovs grieķu-romiešu cīņā, kur svara kategorijā līdz 75 kilogramiem zaudēja pirmajā cīņā.