Panorāma

Meklē iespējas kūpināt pa vecam

Panorāma

Nedēļa «Panorāmas» videoarhīvos

Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva gatavojas Rio

Latvijas cīkstone Grigorjeva pirms starta Rio pauž gatavību uzvarēt vai mirt

"Sievietes uz cīņas paklāja ir nežēlīgākas. Cīnoties ar sievietēm, es sev nedodu nekādas atlaides - uzvari vai mirsti!", tā saka četrkārtējā Eiropas čempione, divkārt par Latvijas gada labāko sportisti atzītā Anastasija Grigorjeva. Viņa ir viena no mūsu cerībām Rio. Par savu mājvietu sportiste sauc Daugavpili, kur bieži arī trenējas. 

Lai uzvarētu Rio, būs jāiziet cauri ellei! Tā gaidāmajām olimpiskajām cīņām savas audzēknes noskaņo Ahto Rasks - igaunis, kura vadībā kopš pagājušā gada oktobra trenējas Grigorjeva. Bet Daugavpils estrāde ir cīkstoņu ikdienas darba ellīte. Un uz dziedāšanu estrādē prāts nenesoties nekad...

Kopš Londonas spēlēm, kas Anastasijai beidzās ar asarām, viņa pārdzīvojusi daudz - 16 uzvaru sērija un pasaules ranga līderes gods. Emocionāli ļoti smaga šķiršanās no ilggadējā trenera un sekoja arī apātija uz cīņas paklāja. Visbeidzot jauna treniņu komanda, emocijas un atgriešanās uz panākumu takas.

Kopš pievienošanās Raska treniņu grupai visvairāk laika Grigorjeva pavada Somijā. Kopā ar Nastju trenējas labākās Somijas un Igaunijas cīkstones, kuras šo desmit mēnešu laikā kļuvušas gluži vai par māsām. Sirsnība un labestība sadzīvē, spēks un neatlaidība treniņos un cīņās.

Uz cīņas paklāja viņa nežēlo ne sevi, ne sparinga partnerus. Nastjas pirmā trenere Ļubova Kopilova atceras, ka savā pirmajā Eiropas kadetu čempionātā sešpadsmitgadīgā sportiste palika pēdējā un ar asarām noskatījās, kā tiek apbalvota komandas biedrene... Tas bija  lielais pagrieziena punkts.

"Kā toreiz viņa pateica, ka stāvēs uz pjedestāla, tā viņa to ir paveikusi katru  gadu. Viņa ir ļoti mērķtiecīga un strādīga. Ja kaut kas neizdodas, tad trenējas, kamēr izdodas. Kaut caur asarām!," uzsvēra Kopilova.

Londonas olimpisko spēļu dalībnieks cīkstonis Armands Zvirbulis ir pārliecināts, ka Grigorjeva atgriezusies olimpisko spēļu favorītu pulkā. To pierādījušas arī pārliecinošās uzvaras Eiropas čempionātā. Tieši fiziskā izturība ir Grigorjevas galvenais ierocis, taču to jāmāk pielietot pareizi. Londonas spēlēs tas neizdevās.

"Cīņas sākumā  - pirmajā periodā viņai pretinieces ir jānomoka, lai viņām nebūtu spēka turpmākai cīņai. Un tad jau Nastja savu paveiks," uzskata Kopilova.

Rio Nastjai būs vajadzīgi dzelzs nervi, simtprocentīga pārliecība un miers, jo ir viena ļoti būtiska nianse... Viņai būs jācīnās vienā dienā ar savu treniņu partneri igaunieti Epu Mae un, ja cīņas notiks vienlaikus, treneris pie abiem paklājiem atrasties nevarēs.

Uz Rio Anastasija dosies vien divas dienas pirms olimpiskā starta 18.augustā. Līdz tam viņa trenēsies Somijā, pēdējo nedēļu Daugavpilī un būtiski slodzi nesamazinās. Nastjai patīk, ka ir grūti - tā viņa jūtas gan stipra, gan pārliecināta par saviem spēkiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cīņas
Sports
Jaunākie
Interesanti