Koronavīruss apturējis teju visu sportu Latvijā un Eiropā

Pirms ceturtdienas vakarā izsludinātā ārkārtas stāvokļa valstī pastāvēja bažas par to, vai 21. martā vajadzētu aizvadīt Maira Brieža un kubieša Juniera Dortikosa boksa cīņu. Ierasti uz Brieža cīņām Rīgā pulcējas vismaz 10 000 apmeklētāju, kas koronavīrusa pandēmijas laikā nepavisam nav prātīgi.

Valdības lēmums publiskajos pasākumos ļaut pulcēties ne vairāk kā 200 cilvēkiem gan uzreiz nozīmēja divus scenārijus: cīņu aizvadīt tukšā arēnā vai pārcelt uz vēlāku laiku. Šobrīd tā ir atlikta uz nenoteiktu laiku.

Latvijā un pasaulē atceļ sporta pasākumusMārtiņš Kļavenieks

Brieža menedžeris Raimonds Zeps Latvijas Radio pastāstīja, ka bokseris pirms cīņām parasti atsakās no mediju lietošanas, bet šoreiz pat tas nav bijis pietiekami. Proti, lai gan Briedis pat mobilo telefonu sagatavošanās laikā lieto tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā, lai sazinātos ar ģimeni, ziņas par ārkārtējo stāvokli tomēr ir sasniegušas arī viņu.

“Arēnā Rīga” līdz 14. aprīlim nenotiks publiskie pasākumi, apstiprināja arēnas mārketinga un komunikācijas vadītāja Alise Limba-Ķuzule. Viņa atklāja, ka visi šo ziņu uztvēruši ārkārtīgi mierīgi, jo ir ieinteresēti, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no vīrusa izplatīšanās.

Līdz ar sporta pasākumu atcelšanu un pārcelšanu nu jau visā pasaulē finansiālus zaudējumus cieš sporta fani, kuri nereti ceļo līdzi savām iecienītākajām komandām.

SDK “Namejs” vadītājs Jānis Barkāns atklāja, ka apjukums kvēlo līdzjutēju vidū ir liels. Viņi gan neesot nopirkuši biļetes uz Maira Brieža cīņu, bet īpaši tas esot saistīts ar maijā paredzēto pasaules čempionātu hokejā. Fani jau tagad mēģinot darīt visu, lai gadījumā, ja pasākumu atceļ, tiktu cauri bez zaudējumiem. Ja turnīrs tiešām tiks atcelts, tad laikā, kad paredzēta Latvijas izlases pirmā spēle, proti, 9. maijā, SDK “Namejs” plānojot sanākt kopā un svinēt kluba 15. gadu pastāvēšanas jubileju. Taču Barkāns neslēpa, ka tas ir idejas līmenī, jo nav skaidrs, vai līdz tam laikam varēs pulcēties pat vairāk kā desmit cilvēku.

Pasaules čempionāts Šveicē vēl nav oficiāli atcelts, bet Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) solījusi lēmumu pieņemt nākamās nedēļas sākumā. Barkāna rīcībā esot neoficiāla informācija, ka čempionāts tiks atcelts.

Sporta pasaule nav pilnībā apstājusies – joprojām notiek simtiem spēļu, pārsvarā Latīņamerikas futbola līgās, Āfrikā un Austrālijā. Tiesa gan, Eiropā apturēti gandrīz visi sporta mehānisma zobrati, kā arī Ziemeļamerikas sporta līgas, ko uzskata par spēcīgākajām pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cīņas
Sports
Jaunākie
Interesanti