Karatists Kalniņš kļūst par Eiropas čempionu

Latvijas karatists Kalvis Kalniņš sestdien Turcijā tika kronēts par Eiropas čempionu "kumite" grupā līdz 60 kilogramiem. Finālā Latvijas karatists pārspēja serbu Marko Antiču.

Patlaban 26 gadus vecais Kalniņš 2010.gadā ieguva bronzas medaļu pasaules čempionātā, 2012.gadā bija otrais Eiropas meistarsacīkstēs, bet gadu vēlāk kontinenta čempionātā tika pie trešās vietas.

Šogad martā viņš izcīnīja sudraba medaļu karatē premjerlīgas posmā.

LETA jau vēstīja, ka pirmajā kārtā viņš pārspēja Gruzijas cīkstoni Davidu Tkebučavu, bet otrajā kārtā Latvijas karatists uzvarēja itāli Andželo Krešenco.

Turpinājumā trešajā kārtā tika pārspēts Krievijas sportists Jevgēņijs Plahutins, bet ceturtajā kārtā jeb apakšgrupas finālā tika pieveikts arī mājinieks Erajs Šamdans, līdz ar to nodrošinot vietu finālā.

Kā vēstīts, Ruslans Sadikovs sestdien cieta zaudējumu cīņā par Eiropas čempionāta bronzu "kumite" grupā līdz 75 kilogramiem, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā piektajā pozīcijā.

Sadikovs pirms diviem gadiem izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā.

Karatē 2020.gadā būs Tokijas olimpisko spēļu programmā un šo sacensību dalībniekus noteiks pēc pasaules ranga. Savukārt pasaules ranga punktus iespējams nopelnīt vienīgi premjerlīgas turnīros, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos.