Cīkstonis Masjuks zaudē smagā finālcīņā par Eiropas čempionāta bronzu

Daugavpilietis Ņikita Masjuks sestdien Rīgā Eiropas čempionātā grieķu-romiešu cīņā finālā par 3.vietu svara kategorijā līdz 66 kilogramiem nenoturēja iegūto minimālo pārsvaru un smagā cīņā ar 4:6 piekāpās gruzīnam Šmagi Bolkvadzem, informēja organizatori.

Cīņā par bronzu Masjuks nonāca iedzinējos, taču ar četru punktu vērtu metienu pirmajā periodā panāca 4:2. Tomēr Bolkvadze spēja panākt izlīdzinājumu un vēl ar vienu rezultatīvu darbību nodrošināt uzvaru cīņā, kurā Masjukam beigu posmā spēki izsīka ātrāk nekā pretiniekam.

Ceļā līdz bronzas finālam Masjuks guva trīs uzvaras četrās cīņās. Ceļu uz finālu 20 gadu vecajam Latvijas sportistam aizšķērsoja 2008.gada olimpiskais čempions Islambeks Albijevs no Krievijas - Čečenijas cīkstonis pusfinālā Latvijas čempionu pieveica ar 4:0.

Finālā Albijevs ar 9:0 uzveica Davoru Štefaneku no Serbijas.

Sacensību pirmajā kārtā Masjuks pieveica Grieķijas cīkstoni Vladimiru Matiasu (8:4) un turpināja ar uzvaru astotdaļfinālā pār pērnā pasaules čempionāta 5.vietas ieguvēju armēni Migranu Arutjunjanu (3:2). Uzvaru nodrošinājušo paņēmienu Masjuks veica pēdējā minūtē. Savukārt ceturtdaļfinālā Masjuks ar viena punkta pārsvaru uzvarēja arī bulgāru Konstantinu Stasu (5:4).

Eiropas čempionātā pieaugušajiem Masjuks startēja pirmoreiz, bet pērn junioru konkurencē viņš ieguva 14.vietu, kā arī noslēdza labāko duci pasaules junioru čempionātā.

Pieticīgāki sestdien bija citu Latvijas grieķu-romiešu stila cīkstoņu panākumi, zaudējot jau pirmajā cīņā un netiekot arī gandarījuma sacensībās. Aleksandrs Jurkjans svarā līdz 59 kilogramiem pirmajā kārtā pēc papildu rādītājiem zaudēja polim Mihalam Jacekam Tračam (5:5). Aleksandrs Safonovs svara kategorijā līdz 98 kilogramiem pirmajā cīņā cieta neveiksmi pret azerbaidžāni Orhanu Nurijevu (0:7), savukārt pieredzējušais Igors Kostins smagākajā svarā līdz 130 kilogramiem pirmajā cīņā piekāpās zviedram Juhanam Magnusam Eurenam (0:7).

Eiropas čempionāts Rīgā beigsies svētdien, kad paredzētas cīņas vēl četrās grieķu-romiešu cīņas svara kategorijās. Līdz šim vienīgo medaļu Latvijai Rīgā izcīnīja Anastasija Grigorjeva, kura otrdien ieguva zelta godalgu svara kategorijā līdz 63 kilogramiem sievietēm.