Cīkstone Grigorjeva sasniedz finālu Eiropas spēlēs

Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva trešdien Minskā ar trim uzvarām sāka sacensības Eiropas spēlēs, svara kategorijā līdz 68 kilogramiem nodrošinot dalību finālā, liecina organizatoru informācija.

Grigorjeva pirmajā cīņā nolika uz lāpstiņām bulgārieti Sofiju Georgijevu, bet ceturtdaļfinālā pēc punktiem ar 10:3 uzveica Rumānijas cīkstoni Angelu Aleksandru. Savukārt pusfinālā Grigorjeva ar 10:3 uzvarēja lietuvieti Danuti Domikaitīti.

Cīņas par medaļām notiks ceturtdien. Finālā Grigorjeva tiksies ar Krievijas cīkstoni Anastasiju Bratčikovu, kura ir divkārtēja Eiropas čempione.

Latvijas delegācijas rēķinā Eiropas spēlēs ir piecas medaļas - trīs sudraba un divas bronzas godalgas. Vēl vienu medaļu jau ir garantējusi Grigorjeva, saglabājot izredzes nopelnīt komandā pirmo augstākā kaluma godalgu.

Šaušanā ar pistoli 25 metru distancē Agate Rašmane trešdien ieguva 13.vietu kvalifikācijā, bet cīņu par medaļām finālā turpināja astoņas labākās.

Smaiļošanā 200 metru distancē Aleksejs Rumjancevs trešdien pārvarēja priekšsacīkstes, bet pusfināla braucienā finišēja piektais, ar ko bija par maz iekļūšanai galvenajā finālā. Rumjancevs ceturtdien B finālā pretendēs uz 10.vietu. Smaiļotāja Madara Aldiņa savā priekšsacīkšu braucienā finišēja pēdējā un pusfinālā netika.

Bez uzvarām badmintona sacensību priekšsacīkstēs finišēja Ieva Pope, kura grupā zaudēja visās trijās spēlēs un astotdaļfinālā netika. Pēdējā mačā viņa trešdien ar 5:21, 14:21 piekāpās dānietei Miai Bilhfeldai.

Eiropas spēles ar 50 valstu dalību risināsies līdz 30.jūnijam, piedaloties vairāk nekā 3600 atlētu. Latvijas delegācijā tika iekļauti 52 sportisti, kuri startē 13 sporta veidos.