Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Ieskats Brieža un Manna boksa cīņas aizkulisēs

Briedis izdzēš pretinieka sen lolotu sapni, nākamās cīņas izvēlē – vairāki varianti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mairis Briedis sestdien neilgi pirms pusnakts "Arēnā Rīga" pateicās līdzjutējiem, jo cīņu pret vācieti Arturu Mannu bija noslēdzis jau trešajā raundā ar tehnisko nokautu, saglabājot Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svarā. Manna nometnē tā bija sapņu cīņa, kas gan beidzās ātri un labvēlīgi Briedim, kam nākamā pretinieka izvēlē jāizvērtē dažādi varianti.

Manns pirms gada paziņoja par aiziešanu no profesionālā boksa, tomēr oficiāli to nepaveica un turpināja trenēties. Kad Starptautiskā Boksa federācija (IBF) diskvalificēja poli Mihalu Česlaku – obligāto pretinieku cīņā par Briedim piederošo čempiona titulu – Manns sagaidīja savu lielo iespēju, nopelnot iespēju tikties ringā ar labāko pirmā smagā svara bokseri. 

Mairim Briedim jālūko nākamais pretinieks
00:00 / 04:44
Lejuplādēt

Briedim pēc pusgada drāmas ar poļu bokseri pienācās izvēle izraudzīties titula aizstāvēšanas pretinieku. Tā krita uz Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) rangā augstāk pieejamo bokseri – sestajā pozīcijā esošo Mannu. 

Pēc rakstura Manns ir dziļi ticīgs cilvēks. Pirms katras cīņas viņš apmeklē baznīcu, aizlūdzot gan par sevi, gan pretinieku, lai abiem izdodas sveikiem un veseliem atstāt ringu. Manna menedžeris Daniels Todorovičs Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica, ka viņa klients un Briedis ir raksturā līdzīgi.

"Patiesi lielisks cilvēks," Briedi raksturoja Todorovičs. "Ar viņu esam tikušies daudzviet pasaulē. Viņš vienmēr pret mums izturējās ar cieņu. Artūrs arī par Mairi aizlūdza."

Cīņu Manns patiesi gaidīja ar nepacietību. Tik ļoti, ka nedaudz pasteidzās, sākot saitēt rokas.

Parasti tas jādara, klātesot pārstāvim no pretinieka nometnes. Brīdī, kad gatavoja vācieša rokas, procesu novēroja IBF tiesneši, tomēr Brieža komanda tik un tā varēja protestēt un likt pārsaitēt no jauna. Šoreiz gan kļūda tika piedota ar sapratni, un Brieža treneris Dmitrijs Šiholajs noraudzījās, kā procesu pabeidz.

Pusotru stundu līdz iziešanai ringā bokseru ģērbtuvēs valdīja nogaidoša, bet kaujinieciska noskaņa. Manns nebija cīņas favorīts, tāpēc vācietim šajā vakarā nebija ko zaudēt. Vācijas bokseris neslēpa, ka šī cīņa viņam ir ļoti nozīmīga.

"Visu mūžu esmu sapņojis par šo iespēju. Mans sapnis. Mana sapņu cīņa," teica Manns. 

Gads bez cīņas ringā ļāva ieraudzīt patiesi motivētu Briedi. Tas nozīmēja smagu vakaru Mannam.

Sev piederošo čempiona jostu Briedis aizstāvēja pārliecinoši – Mannam sapņu cīņa beidzās jau trešajā raundā. Rīgu vācietis atstāja ar pieklājīgu honorāru, kas rakstāms sešiem cipariem, un smagām pārdomām par nākotni. Tikmēr Briedim tālākais cīņas plāns vēl tikai top.

Kā nākamos Brieža pretiniekus min IBF nozīmēto obligāto pretendentu austrālieti Džeju Opetaju un britu Lorensu Okoliju, kurš nule aizstāvēja Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiontitulu. Cīņa pret Mannu bija izvēles titula aizstāvēšana, ko var veikt vienu reizi. Nākamais solis ir aizstāvēt jostu pret obligāto pretendentu, kas ir Opetaja. Tas gan nav vienīgais scenārijs Brieža nākamajai cīņai.

Briedis un viņa pārstāvji ir sākuši sarunas ar IBF, lai pagarinātu termiņu, kura laikā jāaizstāv josta pret Opetaiju, lai pirms tam cīnītos pret Okoliju.

Lai gan Zauerlands jau publiski aicinājis Okoliju un viņa promotieri Ediju Hērnu aizvadīt cīņu Mežaparkā, tas nav pārāk reālistisks scenārijs, jo var īstenoties ne agrāk kā 2022. gada vasarā.

Ļoti iespējams, ka Briedis pret Okoliju varētu boksēties Londonā, iesildot revanša cīņu starp Hērna klientu Entoniju Džošua un ukraini Oleksandru Usiku. Tiesa, Hērns pagaidām atturot Okoliju no cīņas ar Briedi, kaut gan pats sportists to vēlas. Bijušais Brieža treneris Sandis Kleins sarunā Latvijas Radio pauda, ka Opetaja ir ļoti bīstams. Turklāt, ja cīņa notiks Austrālijā, Briedim būs jāizstrādā precīzs aklimatizācijas un sagatavošanās plāns.

Brieža promoteris Kalle Zauerlands uzsvēra, ka 

šobrīd Mairis nosaka, ar ko cīnīsies, nevis lēmēji ir bokseri, kuri viņu izaicina.

"Viņš [Briedis] vēlas iziet ringā februārī vai martā. Tā arī notiks. Ja nebūs [Opetaja vai Okolijs], tad mūsu redzeslokā jau ir trešais bokseris," solīja Zauerlands.

Pēc Maira uzvaras Zauerlands izteica šaubas, vai Briedis vēl aizvadīs kādu cīņu Latvijā, kritizējot valdības lēmumus, kas apgrūtina rīkošanu. Dienu vēlāk viņš domas mainīja. Viens gan ir skaidrs – Briedis vismaz līdz ārkārtējā stāvokļa beigām 11. janvārī cīņu Latvijā neaizvadīs. Sestdien notikušais pasākums "Arēna Rīga" organizatorus atstāja krietnos mīnusos, un Opetaju vai Okoliju Rīgā redzēsim, ja tas būs finansiāli izdevīgi. Sarunas ar abu bokseru pārstāvjiem jau ir sākušās.

Savukārt sestdien cīņu vakarā "Arēnā Rīga” bija arī kāda darvas karote kopējā boksa medus mucā – ir sākts administratīvā pārkāpuma process par epidemioloģiskās drošības prasību iespējamu neievērošanu Brieža un iesildošo cīņu laikā, Latvijas Radio apstiprināja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti