Bokseris Grišuņins garantē vismaz bronzu Eiropas čempionātā

Pieredzes bagātais Latvijas bokseris Nikolajs Grišuņins trešdien Bulgārijas pilsētā Samokovā pēc uzvaras ceturtdaļfinālā iekļuva pusfinālā, garantējot vismaz bronzas medaļu Eiropas čempionātā (EČ), kur sacenšas amatieri.

Ceturtdaļfinālā smagajā svarā (līdz 91 kg) Grišuņins pēc punktiem pārliecinoši uzvarēja Sejdu Keseru no Turcijas. Visi trīs tiesneši Grišuņina sniegumu novērtēja ar 30:25. Trešajā raundā abiem bokseriem bija nepieciešama mediķu palīdzība mikrotraumas apkopšanai - vispirms Grišuņinam, tad Keseram.

Pusfinālā Grišuņina pretinieks būs ar otro numuru izlozē izliktais polis Igors Jakubovskis, kurš ceturtdaļfinālā ar 29:28, 30:27, 30:27 uzvarēja vācieti Romanu Fresu.

Grišuņinam jau ir EČ bronzas medaļa, ko viņš izcīnīja 2008. gadā Liverpūlē. Tad viņš startēja pussmagajā (līdz 81 kg) svarā.

Pusfināla cīņas notiks piektdien. To uzvarētāji sestdien sacentīsies finālā. Iepriekš Grišuņins Samokovā priekšsacīkšu kārtā uzvarēja Labinotu Hohaju no Slovēnijas un astotdaļfinālā Draganu Veļkoviču no Serbijas.

Jau ziņots, ka pārējie četri Latvijas bokseri Ņikita Versockis pussmagajā (līdz 81 kg), Vladislavs Jaškuļs vidējā (līdz 75 kg), Artjoms Ramlavs vieglajā (līdz 60 kg) un Artūrs Ahmetovs pirmā pusvidējā (līdz 64 kg) svarā zaudēja pirmajās cīņās.