Sporta studija

Ekipāžas stūrmanis Zariņš: Dakāras gars Saūda Arābijā bija pilnā apjomā

Sporta studija

Intervija: Raimonds Vējonis un Kaspars Cipruss. 2 gadu atskaites punkts

Bokseris Briedis Sporta muzejā iepazīst Austrālijas latviešu veikumu sportā

Bokseris Briedis cer uz panākumu arī Latvijas sportam zīmīgajā Austrālijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas bokserim Mairim Briedim pavasarī jāaizstāv pasaules čempiona tituls Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) versijā pirmajā smagajā svara kategorijā. Viņa pretinieks Džeijs Opetaija šo cīņu aizvadīs savās mājās – Austrālijā.

Vēsturiski atskatoties, šis kontinents latviešiem sportiski nesis veiksmi. Uz to cer arī Briedis, kurš, gatavojoties cīņai, paspējis ar darbību sociālajos medijos pārsteigt gan līdzjutējus, gan boksa vides cilvēkus.

1956. gadā Melburnā šķēpmetēja Inese Jaunzeme izcīnīja pirmo olimpisko zeltu Latvijai – tiesa, ne zem mūsu valsts karoga.

Savukārt PSRS vīriešu basketbola izlases sastāvā togad sudraba medaļas izcīnīja Jānis Krūmiņš, Maigonis Valdmanis un Valdis Muižnieks. Interesanti, ka tolaik arī Austrālijas basketbola izlasē spēlēja trīs latvieši – Pēteris Bumbērs, Inga Freidenfelds un Juris Dancis.

Un protams, jāizceļ 2000. gada Sidnejas spēles, kur Igors Vihrovs, Aigars Fadejevs un Vsevolods Zeļonijs Latvijai sagādāja pilnu medaļu komplektu.

Vēl jāpiemin fakts, ka uz Austrāliju emigrēja arī Latvijas pirmais olimpiskais medaļnieks – leģendārais soļotājs Jānis Daliņš, kurš visu atlikušo dzīvi nodzīvoja Melburnā. Bet no Austrālijas latviešiem visievērojamākie ir brālis un māsa – Jānis un Ilze Konradi, viņi ir peldētāji. Jānis Konrads sasniedza 30 pasaules rekordus peldēšanā brīvajā stilā, Ilze Konrade – 15 pasaules rekordus. Jānis ieguva arī olimpisko zeltu 1960. gadā Romā, bet Ilze – sudrabu.

Par šiem latviešu sportistu panākumiem var uzzināt Sporta muzejā, kas atrodas Vecrīgā. Briedis tajā ieradās pirmo reizi un sarunā ar Latvijas Televīzijas “Sporta studiju” atzina, ka muzeja atrašanās vietu nemaz neesot zinājis. No muzeja krājumu glabātājas Ievas Sniedzes uzzinot faktus par latviešu iespēto,

Briedis secināja, ka Austrālijā uz viņa pleciem gulsies liela atbildība.

Šobrīd gan Brieža komanda gaida īsto cīņas datumu, jo līgums vēl neesot parakstīts. Cīņu pret Opetaiju tikmēr aizēno Brieža darbības sociālajos medijos. Viņš izmisīgi cenšas izaicināt amatieru bokseri Džeiku Polu, kurš lielu popularitāti izpelnījies ar savu interneta šovu platformā ‘’YouTube’’. Mairis sev uz kājas ir uztetovējis Džeikam Polam īpaši veltītu zīmējumu. Par šādu rīcību neizpratnē bija gan Brieža fani, gan boksa pārstāvji.

“Tak viņš nav nekāds sportists, tas Džeiks Pols! Nav! Viņš ir jūtūberis, ļoti slavens Amerikā. Viņš pelna naudu ar boksu. Kāpēc kaut kāds jūtūberis, caur manu sporta platformu – es esmu pasaules čempions boksā –, pelna? Tātad, ja tu esi atnācis manā sporta veidā, tad nāc un cīnies ar īstiem bokseriem. Saproti? Un es to daru, lai visā Amerikā zinātu, kas ir Latvija,” savu rīcību skaidroja Briedis.

Viņš esot izlēmis, ka boksēsies līdz 40 gadu vecumam – tātad trīs gadu laikā vēl jāpaspēj izdarīt daudz.

Tāpēc viņš nedomā apstāties.

“Vai nu ar jums, vai nu bez jums, bet es darīšu to, ko es daru. Tā ir mana dzīve, un es esmu daudz izdarījis, lai popularizētu boksu. Esmu ieguvis trīs pasaules čempiona jostas – Latvijā līdz šim neviens tādas nebija ieguvis. No profesionālā viedokļa esmu daudz izdarījis, bet es gribu tagad izdarīt kaut ko vēl vairāk – Latvijai, un tieši šim sporta veidam, boksam,” apņēmīgi sacīja Briedis.

Pilna intervija ar Mairi Briedi 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti