Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pasaules rekordiste peldēšanā nedzirdīgajiem Embrekte: ūdens ir mana stihija

Boksera Brieža menedžeris: Esam fināla fāzē līguma parakstīšanai par cīņu ar Opetaiju

Boksera Brieža menedžeris: Esam fināla fāzē līguma parakstīšanai par cīņu ar Opetaiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mairis Briedis gatavojas nākamo cīņu aizvadīt martā Austrālijā pret mājinieku Džeiju Opetaiju, un pusēm atlicis vienoties tikai par pakārtotiem jautājumiem, lai noslēgtu līgumu par dueļa sarīkošanu, pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja Latvijas boksera menedžeris Raimonds Zeps.

Briedis ir devies uz treniņiem Ēģiptē, kur gatavojas trenera vadībā. Vēlāk Briedim praktisku apsvērumu dēļ ir paredzēts turpināt gatavošanos Latvijā, lai nebūtu, piemēram, sparinga partneri jāved uz Austrāliju. Zeps paskaidroja, ka dažādo ierobežojumu dēļ būtu praktiski neiespējami sarīkot kvalitatīvu treniņnometni Austrālijā. Mairim jau ir pieredze ar aklimatizēšanos pirms cīņām citās laika joslās, tādēļ viņa nometnē uzskata, ka arī Austrālijā šajā jautājumā sarežģījumu nebūs.

"Lielos vilcienos galvenās lietas ir atrunātas, bet ir kādas mazās lietiņas, no kā ļoti daudzas nianses sastāv, kas vēl jāatrunā līdz galam," situāciju sarunās par Brieža un Opetaijas cīņas līgumu raksturoja Zeps.

Ar mazo praktisko lietu risināšanu Zeps nodarbojas. Viņš pastāstīja, ka vienošanās ir ļoti detalizēta un ar stingrām prasībām, paredzot pat to, ar kādām vakcīnām katra iesaistītā persona ir vakcinējusies.

Austrālijā ir divas potenciālās pilsētas - Sidneja un Brisbena, kur varētu notikt Brieža un Opetaijas cīņa.

Pilsētu pašvaldības ir ieinteresētas pasākuma uzņemšanā, jo Brieža un Opetaijas duelis varētu būt otrais visu laiku lielākais boksa notikums Austrālijā ar attiecīgu ažiotāžu, paskaidroja Zeps. Sagaidāms, ka cīņa notiks kādā arēnā, nevis stadionā, un to rādīs maksas televīzijā kā atsevišķu pasākumu.

Briedis oktobrī Rīgā aizvadīja pirmo cīņu pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, pārliecinoši pieveicot vācieti Arturu Mannu. Lai gan ringā izpaudās atšķirība meistarībā, Zeps atzina, ka Manns bija visaugstāk reitingā esošais bokseris, ko varēja atdabūt uz cīņu Latviju vēlamajā laikā. 

Savukārt Opetaiju Zeps raksturoja kā ļoti tehnisku bokseri, kas cīnās bez zaudējumiem un varētu būt viens no nākamajām boksa zvaigznēm. Starptautiskā Boksa federācija (IBF) noteica Opetaiju kā nākamo pretendentu uz 36 gadus vecajam Briedim piederošo čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā.

Ar Briedi labprāt ringā tiktos arī brits Lorenss Okolijs, taču viņa nometnē līdz praktiskam cīņas sarīkošanas piedāvājumam nenonāca,

pastāstīja Zeps. Viņš atzina, ka boksa maču organizētājiem nereti ir raksturīgas teatrālas izpausmes, un ne vienmēr publiski teiktajam ir praktisks pamats. Zeps gan uzsvēra, ka arī Briedis vēlas tikties ar Okoliju un cīņa pret britu nav nolikta tālā plauktā. Tādēļ jautājums ir tikai par secību, kādā cīnīties pret Opetaiju un Okoliju, piebilda Brieža menedžeris.

Latvijā ierobežojumu apstākļos augsta līmeņa cīņu sarīkot gan neesot iespējams, jo nepieciešama arī finanšu bāze, bet naudu nevar izrakt mežā, piebilda Zeps. Viņš atzina, ka Brieža līdz šim pēdējā cīņa tika sarīkota ar lieliem finanšu mīnusiem. 

Briedis profesionāla boksera gaitās ir guvis 28 uzvaras, 20 pretiniekus nokautējot, bet zaudējis tikai vienā cīņā ukrainim Oleksandram Usikam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti