Spēcīgs vējš saplosa favorītu cerības prestižajā Sidnejas-Hobartas regatē

Sidnejas-Hobartas regatē pēc spēcīgās vēja brāzmās Austrālijas austrumu piekrastē gūtiem bojājumiem sestdien izstājās jahta "Wild Oats XI", kas iepriekš astoņas reizes pirmā sasniedza prestižo sacensību finišu. Sidnejas ostā no rīta startēja 108 jahtas, bet vakarā 10 ekipāžas jau bija izstājušās, vēstīja aģentūra AFP. 

"Wild Oats XI" sacensības nevarēja turpināt, jo īpaši spēcīga vēja brāzma pārplēsa tās lielo grotburu, un ekipāža nolēma doties atpakaļ uz Sidneju. Savukārt vēja radītos bojājumus cenšas novērst vēl viena ātrākā finiša pretendente ASV superjahta "Comanche", kas bija līdere, izbraucot no Sidnejas ostas.

Pēc stūres bojājuma nemierīgajos ūdeņos izstājās "Perpetual Loyal", ko arī uzskatīja par pretendenti uz ātrāko finišu. 

Pašreizējais regates rekords pieder "Wild Oats XI", kas 2012.gadā finišu sasniedza pēc vienas dienas 18 stundām 23 minūtēm un 12 sekundēm. Bargākais pārbaudījums burātājiem bija postoša vētra 1998.gadā, kad Basa šaurumā starp Austrāliju un Tasmāniju nogrima piecas jahtas un seši burātāji gāja bojā. Finišu Hobartā togad sasniedza tikai 49 no 115 ekipāžām.

Burātājiem 628 jūras jūdžu maršrutā gar Austrālijas austrumu krastu uz Tasmānijas salu arī šogad jārēķinās ar nelabvēlīgiem laikapstākļiem un vētras stipruma vēju. Taču vējš svētdien mazināsies un pie Tasmānijas krastiem jau būs pierimis. Pirmās jahtas Hobartas ostā gaida ierodamies ne agrāk kā pirmdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti