Piekto reizi burātāji Rīgā mērosies meistarībā «Match race» sacensībās

Rīgā no 14.-16.augustam starp Vanšu un Akmens tiltiem  jau piekto reizi norisināsies pasaules mēroga burāšanas sacensības, kurās piedalīsies komandas no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas, Šveices un Krievijas, informē sacensību rīkotāji. Pirmo reizi sacensību dienu ietvaros norisināsies arī "Baltic Sailing Nations cup-Riga Match race 2015" jeb Baltijas jūras ostas pilsētu "Match race" regate. Šogad cīņa sacensībās gaidāma īpaši spraiga, jo tajās savu dalību pieteikuši pasaules mērogā godalgoti burātāji.

Sacensību pirmajā dienā - piektdien, 14.augustā no plkst. 10 līdz 18, norisināsies "Baltic Sailng Nations cup-Riga Match race 2015", kurā piedalīsies četras Baltijas ostu pilsētu komandas no Rostokas (Vācija), Gdaņskas (Polija), Klaipēda (Lietuva) un Rīgas.

Kā Latvijas komandas kapteini sacensībās sevi pieteicis  pasaules līmeņa ledus burātājs Madars Alviķis, kurš ir vairākkārtējs pasaules čempions burāšanā mikro klasē un bronzas medaļas ieguvējs Eiropas čempionātā (EČ) ledus burāšanā DN klasē.

Sestdien, 15.augustā no plkst.11 līdz 17 un svētdien, 16.augustā no plkst.11 līdz 17 burātāji sacentīsies par Rīgas kausu Latvijas "Match race" čempionātā 2015, kurā savu dalību pieteikušas komandas no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Vācijas un Krievijas. Arī cīņa par Rīgas kausu būs spraiga, jo Lietuvas komandu šogad pārstāvēs Olimpiskais bronzas medaļnieks Laser klasē Raimundas Siugdzinis.

"Match race" ir disciplīna, kur vienlaicīgi uz ūdens savā starpā sacenšas divas komandas ar divām identiskām laivām, tāpēc noteicošais, lai iegūtu uzvaru, ir pieredze, meistarība un taktikas pielietošana sacensību startā, kā arī pozīcijas noturēšana līdz finiša taisnei.

Pamatturnīrā visas komandas sacenšas viena ar otru un katra brauciena uzvarētāji iegūst pa vienam punktam. Pamatturnīra beigās pirmo četru vietu ieguvēji cīnās par vietu pusfinālā, kam seko fināls.

Sacīkstes ir spraigas un interesantas, jo katra komanda cenšas pieķert pretinieku pārkāpjam noteikumus, kuru tiesāšana notiek pārkāpuma pieteikšanas brīdī uz ūdens.

Ja pārkāpti noteikumi, komandai jāveic soda aplis, apgriežoties ap savu asi.

"Match race" ir sporta veids, kurš pēdējos gados pasaulē attīstās arvien straujāk, jo sportisti nav piesaistīti vienai konkrētai jahtai. Pasaules lielākajās pilsētās ir izveidoti "match race" centri, uz kuriem sportisti dodas, lai piedalītos sacensībās. Arī Latvijā organizētajos posmos labprāt piedalās ne tikai dalībnieki no Eiropas, bet arī no Austrālijas, kas pierāda, ka arī Latvijā nepieciešams izveidot "Mach race" centru, kas dotu iespēju biežāk rīkot pasaules mēroga burāšanas sacensības.

Sacensības atbalsta Rīgas Dome, Rīgas Brīvostas pārvalde, Āgenosta un citas organizācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti