Peldošu atkritumu dēļ Riodežaneiro pārceļ burāšanas sacensības uz citu trasi

Peldošu atkritumu dēļ Riodežaneiro pirmsolimpiskajās burāšanas sacensībās Guanabaras līcī 470 klases braucieni tika pārcelti uz citu trasi.

Sacensībām vajadzēja notikt "Tilta" trasē, taču laivām traucēja ūdenī peldošie atkritumi. Sākotnēji sacensības pārcēla uz "Niteroi" trasi, taču tā kā tur valdīja bezvējš, tās visbeidzot pārcēla uz "Burāšanas skolas" trasi.

Riodežaneiro 2016.gada olimpisko spēļu vajadzībām ir izveidotas sešas burāšanas trases, no kurām trīs atrodas piesārņotajā Guanabaras līcī, bet vēl trīs Atlantijas okeānā.

Ūdens piesārņojums tiek minēts kā viena no galvenajām nākamo olimpisko spēļu organizatoru problēmām.

Iepriekš tika ziņots, ka netīrā ūdens dēļ burātājiem var rasties veselības problēmas un iepriekš četri sacensību dalībnieki arī tika nogādāti slimnīcā ar sliktu pašsajūtu.

Līcī ieplūst Riodežaneiro notekūdeņi, tāpēc ūdenī peld atkritumi, mēbeļu atliekas un pat beigti dzīvnieki. Iepriekš organizatori solīja, ka par 80 procentiem attīrīs līča ūdeņus, taču tagad ir atzinuši, ka to nebūs iespējams paveikt. Līcī darbojas 20 attīrīšanas kuteri un ir izliktas tā dēvētās "eko barjeras", tomēr situāciju tas nav uzlabojis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti