Pēc sešiem braucieniem Birzule noslīd uz 25. vietu

Tikai 17 gadus vecā Latvijas burātāja Ketija Birzule otrdien sacensībās burāšanā vējadēļiem RS:X klasē savā ceturtajā braucienā finišēja 21. pozīcijā. Piektais brauciens viņai netika ieskaitīts, jo sportiste neiekļāvās laika limitā. Sesto braucienu sportiste noslēdza 26. vietā, kas kopvērtējumā sportisti ierindo 25. vietā 26 burātāju konkurencē, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts viss teksts)

Dienas pirmajā braucienā labāko laiku uzrādīja itāliete Flāvia Tartaljīni, distanci veicot 23 minūtēs un 48 sekundēs. Ketija finišēja pēc 29 minūtēm un astoņā sekundēm, paliekot 21. vietā.

Otrajā braucienā līderos atkal izvirzījās Tartaljīni, bet Birzule neiekļāvās laika limitā.

Trešajā braucienā līderpozīcijas ieņēma ķīniete Peina Čena, kura finišēja pēc 33 minūtēm un 56 sekundēm. Iiepriekšējos piecos braucienos tikai divas reizes viņa iekļuva starp desmit labākajām. Birzules laiks 41 minūte un 48 sekundes, kas bija sliktākais laiks šajā braucienā un līdz ar to arī 26. vieta no 26 sportistēm. Kopvērtējumā gan Ketija ar 120 punktiem pēc otrās dienas ieņem 25. vietu.

“Ketija ir ļoti cītīga meitene,” tā par sportisti LTV ''Sporta studijā'' izteicās viņas trenere Ilona Dzelme-Grīnberga.  Viņa atklāja, ka Birzule sāka nodarboties ar burāšanu, vēl esot maza, trausla meitene – tikai deviņus gadus veca. Pēc tam bijis pārtraukums veselības problēmu dēļ, bet 13 gadu vecumā viņa atsākusi treniņus.

“Viņai bija bail no stipra vēja, bet viņa to neizrādīja. Viņa ir cīnītāja. Tajā pašā laikā nekad neesmu redzējusi, ka viņa būtu iedomīga. Viņa vienkārši dara, un viņai sanāk,” tā izteicās trenere.

Viņasprāt, Ketijai piemīt īpašības, kas nepieciešamas burātājiem. Savu ieguldījumu tur devis arī tētis Māris, neslēpjot savu pieredzi burāšanā.

Pirms olimpiskajām spēlēm Birzule daudz trenējusies Ķīšezerā, taču pie iespējas devusies arī uz starptautiskām sacensībām.

Burātājām paredzēti 12 braucieni, pēc kuriem labākās turpinās cīņu par medaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti