Labākie Latvijas burātāji pasaules čempionātu noslēdz pie simtnieka robežas

Pasaules čempionātā burāšanā Latvijas sportistiem labākais panākums bija vējdēļa braucēja Riharda Akmentiņa ieņemtā 90.vieta RS:X klasē, un tuvu pirmā simta robežai Spānijā ierindojās arī Kristaps Keidāns. Tālākas pozīcijas ieņēma Ričards Zvilna "Laser" klasē.

Akmentiņš deviņos braucienos sakrāja 325 punktus, kas ļāva apsteigt astoņus konkurentus. Keidāns ar 348 punktiem RS:X klasē ierindojās 93.vietā.

Pasaules čempiona titulu piektdien izcīnīja francūzis Žiljēns Bontēms, kurš pēc 12 braucieniem sacensības noslēdza ar 34 punktiem. Viņa tautietis Tomā Gojārs ar 60 punktiem kļuva par bronzas medaļnieku, bet sudrabu nopelnīja polis Pšemislavs Mjarcinskis ar 55 punktiem.

Zvilna "Laser" klasē aizvadīja četrus braucienus un ieņēma 144.vietu 147 dalībnieku konkurencē. Nelabvēlīgo laikapstākļu Santanderas piekrastē dēļ priekšroka bija spēcīgākās Zelta flotes dalībniekiem, kuri cīņā par medaļām aizvadīja kopumā deviņus braucienus.

RS:X klasē 18 labākie nopelnīja ceļazīmes uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. "Laser" klasē pie olimpiskajām ceļazīmēm tika 23 labākie.

Pasaules čempionāts Santanderā noslēgsies svētdien. Pasaules čempionātā sadalīs pusi licenču startam 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pārējo olimpisko ceļazīmju īpašniekus noteiks nākamgad atsevišķu klašu pasaules čempionātā un kontinentālās regatēs.