Burātāja Birzule: Rio akvatorija ir ļoti interesanta un specifiska

Latvijas burātāja Ketija Birzule pēc pirmdien aizvadītajiem pirmajiem trijiem braucieniem olimpiskajā regatē ieņem 24.vietu, un 17 gadus vecā sportiste Latvijas Televīzijai atzina, ka Guanabaras līcis, kur notiek sacensības, ir gan ļoti interesanta, gan specifiska akvatorija. Otrdien Birzuli gaida vēl trīs braucieni RS:X vējdēļu klasē.

Starta satraukumā un emociju uzplūdā Ketijai pulss pirms brauciena sākuma uzlēcis līdz 190 sitieniem, un nebija vairs no svara, ka sportiste olimpiskajā līcī trenējās jau divas nedēļas. Sacīkstes sākumā Birzule uzrādīja konkurētspējīgāko rezultātu, bet vēlāk gāja grūtāk. Pirmajos divos braucienos iegūta 24.vieta, savukārt trešajā braucienā viņa neiekļāvās laika limitā.

"Sajūta, ka stāvi ar 25 labākajām no visas pasaules un ir pēdējās 20 sekundes pirms starta... saproti, tas patiešām notiek," olimpiskās debijas stresu raksturoja Birzule.

Pakāpties augstāk rezultātu tabulā Birzulei patraucēja arī neierastie sacensību apstākļi. "Ir lielas straumes, kas izbojāja rezultātu, viena no zīmēm bija ielikta bezvēja zonā, kur daudzās straumes padarīja [burāšanu] ļoti sarežģītu. Akvatorija ļoti interesanta un ļoti specifiska," atzina Birzule.

Vējdēļu burāšanā lielākos panākumus gūst 25 līdz 35 gadus vecas dāmas, bet Ketijai vēl ir tikai 17. Viņa atzina, ka Rio ir ekstremāli gara distance un īpaši pēdējā braucienā licies, ka tā nebeigsies.

Visas burātājas veiks 12 braucienus, pēc kuriem 10 labākās cīņu turpinās medaļu braucienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti