Ar jaunu burāšanas centru Rīgā veicinās sporta veida pieejamību

Ķīpsalā šonedēļ tika atklāts jauns burāšanas centrs, kura mērķis ir gan popularizēt sporta veidu, gan padarīt to pieejamu visiem interesentiem neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības un prasmēm. Biedrība "Latvian Sailing Team" ar centra izveidošanu vēlas palīdzēt jau esošajiem un topošajiem burātājiem, gan arī tiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtas braucienu ar jahtu.

Rīgas sporta burāšanas centrs darbosies kā treniņu vieta jauniešiem ar priekšzināšanām, kuri vēlas attīstīt burāšanas iemaņas ar lielākām sporta jahtām. Ik trešdienas pēcpusdienu notiks treniņsacīkstes pieredzējušiem sportistiem akvatorijā pie Vanšu tilta. Savukārt, lai veicinātu plašāku interesi par sporta veidu, burāšanas centrā visas vasaras garumā katru otrdienu un ceturtdienu aicina ikvienu entuziastu neatkarīgi no vecuma un sagatavotības piedalīties treniņbraucienos.

Centrā plānots attīstīt arī apmācības, rīkojot seminārus par burāšanu, organizējot pasākumus, kā arī vietēja un starptautiska mēroga sacīkstes. Plānots izveidot jauniešu sporta skolu treniņiem ar olimpiskās klases laivām un burāšanas teorijas apmācību ziemas mēnešos. Tāpat Rīgas sporta burāšanas centrs darbosies kā vieta, kas apvienos burāšanas entuziastus un laivu īpašniekus, nodrošinot mūsdienīgu, ērtu un drošu novietni laivu turēšanai kā ūdenī, tā arī krastā.

Rīgas sporta burāšanas centra izpilddirektors Andrejs Buls pastāstīja, ka ir izveidota vieta, kur pulcēties ne tikai burātājiem, bet ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim, kam patīk aktīvs un veselīgs dzīvesveids, kā arī sportiskas aktivitātes uz ūdens. "Rīgas sporta burāšanas centrs veidots kā bāzes vieta sporta jahtām PLATU 25. Tās ir "Farr Design" sporta jahtas, uz kurām var burāt piecu cilvēku komanda. Šobrīd Latvijā jau ir 15 šāda tipa laivas, komandas aktīvi trenējas un piedalās vietēja un starptautiska mēroga sacensībās,” teica Buls.

"Latvian Sailing Team" (LST) komanda ir dibināta 2007.gadā ar mērķi piedalīties un uzvarēt sacīkstēs, veicināt burāšanas sporta veida popularizēšanu un attīstību Latvijā. Jau deviņus gadus LST piedalās augstākā līmeņa jūras burāšanas sacīkstēs Eiropā un Vidusjūras baseinā dažādās laivu klasēs. LST darbojas 25 līdz 30 sportistu un tehnisko speciālistu. Komandā ir šobrīd labākie Latvijas bijušie olimpiskie burātāji - PLATU 25 asociācijas Latvijā prezidents Rihards Vaivods, Andrejs Buls, Gatis Graudums un Matīss Alviķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti