VIDEO: Pēc pasaules čempionāta pirmās dienas Ķibermanis ar Mikni 5.vietā

Sarežģītajā Vistleras trasē, Kanādā, dots starts Pasaules bobsleja čempionātam. Pēc pirmās sacensību dienas Latvijas vadošais boslejists Oskars Ķibermanis ir piektajā pozīcijā, no bronzas pozīcijas atpaliekot 14 sekundes simtdaļas.

Otro braucienu Ķibermanis aizvadīja ar nelielām kļūdiņām, taču kopumā labi. Ātrākais šajā braucienā bija sezonas favorīts Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs, kurš summā pakāpās uz pirmo vietu.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas otrais brauciens 

Pēc diviem braucieniem Ķibermaņa ekipāža no līdera atpaliek 0,43 sekundes. Divpadsmit simtdaļas aiz līdera ir mājinieks Džastins Kripss, bet 0,29 sekundes līderim zaudē viņa tautietis Niko Valters. Vien četras sekundes simtdaļas Ķibermaņa divniekam priekšā ir brits Bredlijs Halls, bet 0,12 sekundes aiz latvieša ir Dienvidkorejas un Kanādas divnieki.

Latvijas izlases trenera Sanda Prūša komentārs pēc otrā brauciena 

Pēc otrā brauciena Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonsarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Ķibermanim pietrūka ātruma, tomēr iemeslus ne vienmēr uzreiz varot konstatēt, jo televīzijas kameru izvietojums nedod pilnu priekšstatu par braucienu. Prūsis atzina, ka drošāks otrais brauciens izdevās Bērziņam, kurš vēl krāj pieredzi.

Ralfa Bērziņa ekipāžas otrais brauciens 

Ralfs Bērziņš arī otrajā braucienā pieļāva vairākas rupjas kļūdas, taču rezultāts bija labāks, ļaujot pakāpties pāris pozīcijas augstāk.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas pirmais brauciens   

Pēc pirmā brauciena Oskars atradās ceturtajā pozīcijā, kamēr Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi bija 23. vietā.

Ralfa Bērziņa ekipāžas pirmais brauciens 

Par trases grūtību liecina arī kritienu skaiti treniņbraucienos. Cietēju vidū šoreiz bija arī Bērziņš, kurš divas reizes apvēla bobu otrādāk.

Latvijas izlases trenera Sanda Prūša komentārs pēc pirmā brauciena 

Pēc pirmā brauciena Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis telefonsarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Ķibermanis nobrauca labi, bet Bērziņš izpildīja galveno uzdevumu, finišējot ar bobu uz visām četrām slidām. Prūsis piebilda, ka trase ir ļoti ātra un bīstama.

Ķibermanis Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā bija otrais labākais gan divniekiem, gan četriniekiem.

Savu labāko sniegumu pasaules čempionātā Ķibermanis sasniedza tieši divniekiem 2017. gadā, kad Kēnigzē palika soli aiz pjedestāla. Pēdējo reizi Latvijas vienība medaļas divnieku pasaules čempionātā guva 2015. gadā, kad to paveica Oskars Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu.

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika būs izšķirošie braucieni. Visus braucienus tiešraidē var vērot LTV7 un lsm.lv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti