Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Sanda Prūša komentārs pēc 2. brauciena

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

PK posms bobslejā. 2.brauciens divniekiem

Videoapskats. PK posms bobslejā. 2.brauciens divniekiem

VIDEO: Latvijas bobsleja divnieki uzreiz aiz medaļniekiem Eiropas čempionātā

Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža pilotētās Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas sestdien Īglsā, Austrijā, sadalīja attiecīgi 4. un 5.vietu Eiropas čempionātā, kas risinājās Pasaules kausa posma ietvaros. Pasaules kausa posmā labākie Latvijas divnieki ierindojās pirmā desmita beigās 8. un 9. pozīcijā.

(papildināts pēc Kanādas pilota Nika Poloniato diskvalifikācijas)
Uģis Žaļims veica tikai vienu braucienu, kurā pēc kļūdas starta ieskrējienā palika tobrīd priekšpēdējais 25.pozīcijā.

Uzvarēja Vācijas pilota Frančesko Fridriha divnieks ar finišu divu braucienu summā pēc minūtes un 43,71 sekundes. Kanādietis Džastins Kripss atpalika 0,27 sekundes un bija otrais, savukārt laureātu trijnieku posmā sākotnēji noslēdza viņa tautietis Niks Poloniato. Tomēr pēc slieču materiālu kontroles Poloniato jau pēc sacensībām tika diskvalificēts, kas uz bronzas pozīciju ļāva pakāpties šveicieša Klemensa Brahera ekipāžai.

Eiropas čempionāta ieskaitē sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Brahera un Vācijas pilota Johanesa Lohnera ekipāžas. Ķibermani no Lohnera šķīra 0,11 sekundes, un vēl divas sekundes simtdaļas lēnāks bija Melbārdis.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas otrais brauciens 

Teicams starta ieskrējiens ar dalītu otro labāko rezultātu vairoja Ķibermaņa izredzes otrajā braucienā, tomēr kļūda 6. virāžā izdzēsa cerības tikt uz pjedestāla.

Oskara Melbārža ekipāžas otrais brauciens 

Melbārža divniekam otrajā braucienā neizdevās pakāpties augstāk un apsteigt vēl kādus sāncenšus.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis ar Matīsu Mikni bija astotie, Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu noslēdza labāko desmitnieku, pirms rezultātu tabulā vēlāk netika izsvītrota Poloniato ekipāža. Eiropas čempionāta ieskaitē izredzes šķita cerīgākas ar 4. un 5.vietu.

Latvijas izlases trenera Sanda Prūša komentārs sacensību noslēgumā 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonsarunā Latvijas Televīzijā pēc sacensībām sacīja, ka Ķibermaņa medaļa palika sestās virāžas izejā. Prūsis pastāstīja, ka godalgoto vietu ieguvēji ir pārāki ar sliecēm, bet par svētdien paredzētajām četrinieku sacensībām vēl ir priekšlaicīgi ko zīlēt.

Latvijas izlases trenera Sanda Prūša komentārs pēc pirmā brauciena 

Pēc pirmā brauciena Sandis Prūsis telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka Žaļima izredzes tikt uz Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm izplēn, jo cerēt uz sāncenšu neveiksmēm atlikušajās kvalifikācijas sacensībās nevajadzētu.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas pirmais brauciens 

Ķibermanis pirmajā braucienā kamanas pilotēja gandrīz nevainojami, tomēr trases augšdaļā ātruma pietrūka, un vēlāk uzlabot rezultātu neizdevās.

Oskara Melbārža ekipāžas pirmais brauciens 

Arī Melbārža divniekam trases augšdaļā izejas ātrums bija par mazu, lai pirmajā braucienā pacīnītos ar līderiem. Turklāt Melbārdis startēja ar 16. numuru.

Uģa Žaļima ekipāžas pirmais brauciens 

Žaļims ar stūmēju Dāvi Spriņģi trasē devās priekšpēdējie un pārāk ilgi starta ieskrējienā stūma kamanas. Pilots nepaspēja laicīgi ievilkt rokturi, tas tika saliekts pret trases apmali, gan nobremzējot ātrumu negadījuma vietā, gan sabojājot kamanu aerodinamiku.

Posma noslēgumā svētdien sacenīsies bobsleja četrinieki. 

Jau vēstīts, ka skeletonā piektdien par deviņkārtēju Eiropas čempionu kļuva Martins Dukurs. Savukārt Eiropas kausa izcīņā, kas skeletonā ir trešā līmeņa sacensības, divas uzvaras piektdien un sestdien Laplaņas trasē Francijā izcīnīja Krists Netlaus.

Pasaules kausa sezonā ir astoņi posmi, kas noslēgsies 21.janvārī Kēnigszē, Vācijā. Jaungada pirmajā nedēļā risināsies posms Altenbergā, Vācijā, kam vēl sekos sacensības Sanktmoricā, Šveicē, un Kēnigszē. Olimpiskā kvalifikācija beigsies 14.janvārī līdz ar Sanktmoricas posma noslēgumu, un kvotas sadalīs pēc sportistu iekrātajiem punktiem IBSF rangā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti