Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

PČ bobslejā. 3.brauciens četriniekiem. Sandis Prūsis telefonintervija

Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

PČ bobslejā. 4.brauciens četriniekiem. Ķibermaņa ekipāža

VIDEO: Ķibermaņa četrinieks noslēdz sezonu ar pasaules vicečempiona titulu

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā, kas risinājās Kanādā, Vistleras trasē, sestdien noslēdzās ar četrinieku sacensībām, kurās Oskara Ķibermaņa bobsleja ekipāža izcīnīja sudraba medaļu. Par pasaules čempionu tika kronēta vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža.

Tā kā Oskara Ķibermaņa ekipāža ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmajiem diviem braucieniem bija līderpozīcijās, tieši viņi arī uzsāka sacensības trešajā braucienā. Šoreiz starts padevās lēnāks, nekā iepriekš - 4,73 sekundes, bet brauciena laiks - 50,28 sekundes. Trīs braucienu summā laiks divas minūtes un 30,97 sekundes.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas trešais brauciens

Tomēr vācieša Frančesko Frīdriha četrinieka sniegums bija nedaudz labāks, kas ļāva viņam izvirzīties vadībā. Ķibermaņa četrinieks no Frīdriha atpalika braucienā 0,14 sekundes, bet trīs braucienu summā - 0,10 sekundes.

Aiz Ķibermaņa, atpaliekot 0,15 sekundes, palika mājinieka Džastina Kripsa pilotētais četrinieks.

Trešais brauciens

Pēc trešā brauciena Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonintervija uzsvēra, ka mači vēl nav beigušies, un viss vēl var gadīties. “Ja Frīdrihs lielus sūdus nesataisa, viņam neko nevar padarīt,” piebilda Prūsis, norādot, ka runāt par āķīšiem braucienos varētu tad, ja visiem būtu simtprocentīgi vienāda tehnika, bet vācu tehnika tomēr slīd labāk.

Intervija ar Sandi Prūsi pēc trešā brauciena

Ceturtajā braucienā Ķibermaņa ekipāža uzrādīja lielisku starta laiku - 4,69 sekundes, kas bija paša uzstādītā starta rekorda atkārtojums. Dažas kļūdiņas gan bija braucienā, taču mājinieku Kripsu apsteigt izdevās. Diemžēl četru braucienu summā līdz uzvarai pietrūka 0,29 sekundes, un čempiona tituls tika vācietim Frīdriham.

Ķibermaņa četrinieka ceturtais brauciens

Ceturtā braucienā spilgtākie brīži

Ziedu pasniegšanas ceremonija

“Sākumā pabiedējām, pēc tam viss nostājās savās vietās,” par Frīdriha zeltu un Ķibermaņa sudrabu izteicās Prūsis. Viņš pauda, ka šis mazajam Oskaram bijis vislielākais sasniegums viņa bobslejista karjerā. “Smaga trase – gan fiziski, gan psiholoģiski. Labi, ka tā viss beidzās,” priecīgs par sudrabu bija Prūsis.

Intervija ar Prūsi pēc sudraba izcīnīšanas

Tagad bobslejisti pamazām taisās uz mājām – jāsakārto tehnika, bet pašus sportistus Rīgā varēs gaidīt otrdienas vakarā.

Jau ziņots, ka Oskara Ķibermaņa četrinieks piektdien pēc sacensību pirmās dienas bija līderpozīcijās, taču konkurence bija gana sīva, jo tikai par 0,04 sekundēm atpalika sezonas līdera, vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais četrinieks.

Jau ziņots, ka piektdien Vistlerā jau sesto reizi skeletonists Martins Dukurs izcīnīja pasaules čempiona titulu, bet viņa brālis Tomass diemžēl līdz medaļai neaizsniedzās, samierinoties ar piekto vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti