VIDEO: Bobslejistiem Ķibermanim/Miknim sudrabs PK posmā Siguldā

Siguldā notiekošajā Pasaules kausa posmā bobsleja divniekiem Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāža sestdien ierindojās otrajā vietā, no uzvarētāja Vācijas pilota Frančesko Frīdriha ekipāžas atpalikot 0,42 sekundes. Pārsteigumu sagādāja debitants Ralfs Bērziņš, no 12. pakāpjoties uz dalītu septīto vietu.

Ķibermanis un Miknis otro braucienu nobrauca stabili, nepieļaudami rupjas kļūdas, kas divu braucienu summā deva rezultātu minūte un 40,39 sekundes.

Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa divnieka otrais brauciens

“Sajūtas patīkamas,” atklāja Ķibermanis, lai gan stūmējs Matīss Miknis piebilda, ka mājās jau vienmēr gribas uzvarēt. Ķibermanis atklāja, ka uzvara izslīdējusi no rokām pirmajā braucienā, kad pieļautas nopietnākas kļūdas, un kļūdiņas bijušas arī otrajā braucienā.

Intervija ar Oskaru Ķibermani un Matīsu Mikni pēc sacensībām

Debitants Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi ļoti labi aizvadīja otro braucienu, divu braucienu summā uzrādot laiku minūte un 41,02 sekundes.

Bērziņš/Spriņģis otrajā braucienā

Ralfs un Dāvis atzina, ka nebija gaidījuši, ka pēc pirmā brauciena 12. vietas spēs pakāpties tik augstu. Bērziņš pastāstīja, ka otrajā braucienā izdevies labi izbraukt sākumu, tādēļ arī labs rezultāts. Savukārt Dāvis piebilda, ka jāpieliek vēl startā.

Intervija ar Ralfu Bērziņu un Dāvi Spriņģi

 Ķibermaņa pilotētā ekipāža pēc pirmā brauciena bija trešajā vietā, bet debitanta Bērziņa – 12. vietā. Labākais laiks pirmajā braucienā vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai, kas uzstādīja trases rekordu. Ķibermanis ar stūmēju Mikni uzrādīja izcilu starta laiku, taču vēlāk pieļāva kļūdas, kas ietekmēja ātrumu – līdz ar to rezultāts 50,14 sekundes.

Ķibermaņa/Mikņa pirmais brauciens

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis LTV teica: “Varēja labāk. Augšdaļā bija pāris kļūdiņas.” Viņaprāt, otrajā braucienā būs iespējas pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla, ja vien nepieļaus kļūdas 3., 4. un 11. virāžās.

Intervija ar Ķibermani pēc pirmā braucienaa

Visnotaļ labu baucienu aizvadīja debitants Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi. Lai gan nebija būtisku kļūdu, tomēr ātrums nebija liels - no līdera Ralfs atplika 0,70 sekundes.

Bērziņa ekipāža pirmajā braucienā

Bērziņš pēc brauciena atzina, ka pieļāvis kļūdas trases augšdaļā, un tās nākamajā braucienā cer izlabot.

Intervija ar Ralfu Bērziņu pēc pirmā brauciena

Ar Siguldas trasi netika galā viena no Šveices ekipāžām - pilots Mihaēls Fokts pieļāva kļūdu, kā rezultātā viņa pilotētais bobs apgāzās.

Bobslejā neiztiek bez kritieniem

PK posma pirmais brauciens

Pirms sacensībām Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis norādīja, ka, viņaprāt, Siguldas trase nav grūta, bet tas ir tikai viņaprāt, jo trase ir sarežģīta. Viņš gan novērojis, ka daudzi bobslejisti brauc katastrofāli slikti.

Intervija ar Zinti Ekmani

Runājot par Latvijas bobslejistiem, Ekmanis pauda cerību, ka Oskars Ķibermanis spēs uzņemties līdera lomu “Galvenais nepārdegt,” uzsvēra Ekmanis, novēlot mūsējiem uz starta doties kā uz darbu.

Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas žūrijas pārstāvis Gatis Gūts LTV uzsvēra, ka organizatori ir izdarījuši milzīgu darbu un, ja esot kādas nepilnības, tās uzreiz tiekot novērstas. Visi par Siguldas bobsleja trasi atsaucoties ļoti pozitīvi.

Intervija ar Gati Gūtu

Interesanti, ka sacensības klātienē vēroja arī biatlona treneris Intars Berkulis, uzsverot, ka renes sports ir viens no vadošajiem sportiem Latvijā, tādēļ ar to ir jāiepazīstas. Viņš atzinās, ka bobsleju klātienē bija redzējis olimpiādē, bet skeletonu dzīvajā redzējis pirmo reizi.

Intervija ar Intaru Berkuli

Bobslejistu fiziskās sagatavotības treneris Jānis Ozols norādīja, ka Latvijas sportistu fiziskā sagatavotība neesot šobrīd teicama, bet kaut kur starp labi un ļoti labi. Kopumā gan esot krities stūmēju līmenis. Iekšējā konkurence esot vairāk četrinieku ekipāžām, jo Ralfs vēl nav konkurētspējīgs, un visi stūmēji vēloties tikt pie Ķibermaņa.

Intervija ar Jāni Ozolu

Tikmēr pirms sacensībām savu viedokli par bobslejistiem neslēpa treneris Sandis Prūsis, kurš pauda neapmierinātību ar sportistu sniegumu. “Slikti brauc – rudenī braucām labāk, norādīja treneris, gan piebilstot, ka ir tikai sezonas sākums. Viņš pieļāva, ka latviešiem varētu būt satraukums, jo pirmo reizi pasaules kausa posms notiek mājās – Siguldas trasē.

Intervija ar Sandi Prūsi

Tikmēr abi piloti – Oskars Ķibermanis un Ralfs Bērziņš norādīja, ka fiziski esot labi sagatavojušies un mēģinās saviem līdzjutējiem parādīt labāko. Oskars gan atzina ka Siguldas trase nav viņam mīļa.

Ķibermanis un Bērziņš pirms sacensībām

Sacensības klātienē vēroja arī bijušais bobslejists, tagad cilvēks, kurš palīdz olimpisko spēļu rīkotājiem sagatavot skeletona un bobsleja trases lielajam sporta forumam. Nu jau viņš dzīvo Pekinā, kur mitināsies līdz pat 2022. gada martam, kad Pekinā būs noslēgušās olimpiskās spēles. Runājot par iespēju, ka Sigulda varētu kļūt par renes sporta mājvietu olimpiskajās spēlēs 2026. gadā, Kotāns izteicās atzinīgi, pozitīvi novērtējot Latvijas izredzes.

Intervija ar Normundu Kotānu

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti