Melbārža četrinieks vairo Latvijai uzvaras Sanktmoricā (papildināts)

Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks svētdien Šveicē uzvarēja Pasaules kausa posmā un pirmo reizi sezonā iekļuva laureātu trijniekā, informēja rīkotāji. Turklāt Latvijas sportisti svētdien Sanktmoricas trasē izcīnīja jau otro zeltu, jo iepriekš skeletonā nepārspēts palika Martins Dukurs.

Divu braucienu summā Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu trasi izbrauca divās minūtēs un 9,52 sekundēs. Melbārdis par 0,23 sekundēm apsteidza Aleksandra Zubkova pilotēto Krievijas ekipāžu, bet trešais bija Vācijas pilots Maksimilians Arnds 0,45 sekundes aiz uzvarētāja.

Sportistu treneris Sandis Prūsis no sacensību vietas Sanktmoricas  trasē neslēpa savas emocijas un sacīja, ka puiši ir pelnījuši uzslavas, uzsverot, ka šoreiz kļūdiņū bijis mazāk nekā citiem:

Sandis Prūsis par bobslejistu startu
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

„Grūti ko piebilst – emocijas sit augstāk nekā analīze. Cepuri nost, malači! Kļūdas, protams, bija, bet daudzi kļūdījās otrajā braucienā, mūsējie salīdzinoši mazāk viss kārtībā!”

Otrs Latvijas četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani ierindojās 18.vietā. Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Edgaru Eriņu un Vairi Leibomu daudz kļūdījās abos braucienos, kas liedza pacīnīties par vietu pirmajā desmitniekā un atkārtot dienu iepriekš divniekos gūto panākumu, kad Latvijas jaunais pilots izcīnīja 8.vietu. Uzvarētājiem Latvijas otrais četrinieks zaudēja 1,52 sekundes.

Līderpozīcijas Melbārža četrinieks ieguva pirmajā braucienā, par 0,04 sekundēm apsteidzot tuvāko konkurentu Zubkovu. Arī otrajā braucienā Melbārža ekipāža sasniedza labāko rezultātu, turklāt ar starta rekordu. Līdzšinējā sezonā Melbārža labākais panākums četriniekos bija decembra sākumā Pārksitijā, ASV, iegūtā 4.vieta.

Ķibermaņa ekipāža pirms otrā brauciena bija 13.vietā.

Ar sacensībām Sanktmoricā sākās arī sportistu cīņa par 100 000 eiro komercbalvu. Lai saņemtu prēmiju, jāuzvar Pasaules kausa posmos Sanktmoricā un turpinājumā janvārī Īglsā un Kēnigszē. Turklāt atšķirībā no iepriekšējās sezonas, kad pirmo reizi piešķirto naudas balvu saņēma Martins Dukurs, sportistiem izvirzīts priekšnoteikums balvas saņemšanai uzvarēt visos sešos triju posmu braucienos. Ja uzvarētāji būs vairāki, naudas balvu sadalīs.

Jau vēstīts, ka iepriekš svētdien trešajās Pasaules kausa sezonas sacensībās pēc kārtas divas vērtīgākās godalgas Sanktmoricā sadalīja Martins un Tomass Dukuri.

Savukārt Eiropas kausa posmā Īglsas trasē, Austrijā, Uģa Žaļima četrinieks sestdien ieguva 14.vietu, bet svētdien ierindojās 10.vietā. Žaļims startēja ar stūmējiem Kristapu Kalniņu, Raivi Zīrupu un Intaru Dambi.