Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Savainojums piebremzē Ikaunieces gatavošanos olimpiskajai sezonai

Soču olimpiskais zelts Siguldā nonāk pie īstajiem īpašniekiem

Latvijas bobslejisti saņem Soču olimpiskās medaļas. Svarīgākie mirkļi

Sestdien Siguldā Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu beidzot saņēma 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļas četrinieku ekipāžām, bet Melbārdim un Dreiškenam tika arī bronzas godalgas divniekiem.

Svinīgā ceremonijā, klātesot tūkstošiem skatītāju, medaļas Latvijas bobslejistiem pasniedza Starptautiskās bobsleja federācijas prezidents Ivo Ferriani.

Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškns saņem olimpisko bronzu

Svinīgā zelta medaļu pasniegšana

Lai gan patiesās emocijas mūsu sportistiem bija nozagtas, bobslejisti neslēpa – ļoti emocionāls pasākums! “Bija liels pārsteigums, ka tik daudz cilvēku,” neslēpa Melbārdis, pateikdamies visiem par atbalstu un mīlestību pret bobsleju.

Bobslejisti intervijā pēc medaļu saņemšanas

Strenga atklāja, ka nebija pat sapņos rādījies, ka varētu olimpisko medaļu saņemt savās dzimtajās mājās. Bet Dreiškens atklāja, ka grūti bijis noturēt asariņu, ieraugot, cilvēku pūļus.

   

Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens par emocijām Siguldā
00:00 / 01:48
Lejuplādēt

Latvijas bobslejisti pie medaļām tika, jo Krievijas bobslejists Aleksandrs Zubkovs tika diskvalificēts un viņa rezultāti anulēti – tas viss pēc manipulācijām ar dopinga analīzēm. Sākotnēji Melbārža četrinieks bija otrajā vietā, bet pēc Zubkova diskvalifikācijas kļūst par olimpiskajiem čempioniem. Vicečempionu godā nu jau nelaiķa ASV pilota Stīvena Holkomba četrinieks, kas no Melbārža atpalika 0,30 sekundes, bet bronzas godalga brita Džona Džeksona ekipāžai.

Divnieku sacensībās Melbārža pilotētā ekipāža sākotnēji bija piektajā vietā, bet tā kā diskvalificēts tika ne tikai Zubkovs, bet arī Aleksandrs Kasjanovs, tas Melbārža divniekam ļauj pacelties uz trešo vietu. Divnieku ekipāžās Soču zelts pienākas šveicietim Beātam Hefti, sudrabs amerikānim Holkombam, kurš no Hefti atpalika 0,22 sekundes. Melbārdis no šveicieša ekipāžas atpalika 0,43 sekundes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti