Latvieši izplešas skeletona un bobsleja pasaulē

Ar skeletonu un bobsleju Latvijā asociējas vairāki vārdi – brāļi Dukuri, Oskari Melbārdis un Ķibermanis un citi. Bet ārpus Latvijas izlases pasaules čempionāta posmos dažādus pienākumus veica desmit latvieši.

Latvija izplešas starptautiskajā bobsleja un skeletona pasaulē. Tā, piemēram, par Polijas bobsleja izlases treneri ir kļuvis Jānis Miņins. Bet Kanādas skeletonistus trenē Ivo Pakalns. Tieši viņa dēļ ir tik cieša sadarbība starp Latvijas un Kanādas skeletonistiem. Kā teikt, gan finansiāli labi, gan vecas draudzības vārdā.

Mūsējie ir visur – arī Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas žūrijā – tur strādā mūsu Gatis Gūts. Tāpat latvieši ir arī pie bobiem – to izgatavošanas un apkopes. Tur rosās “Bobsleja tehniskā centra” līdzīpašnieks Harijs Švanks.

Starp citu, daudzas skaistās bildes, ko redzam visos pasaules medijos no bobsleja un skeletona sacensībām, ir latviešu fotogrāfa Viestura Lāča darbs. Savulaik viņu ievēroja, un tagad viņš ir sacensībās.

Bet Starptautiskajā bobsleja un skeletona federācijā kā reportiere strādā Līva Oliņa, kura neslēpj – iepriekš trenējusi Jamaikas sportistus, kas atpalikuši no mūsējiem, un tad bijušas divējādas sajūtas – prieks, ka latvieši uzvar un sirds sāpēs sažņaugusies par jamaikiešiem, labi saprotot, kā puiši pārdzīvo.

Mūsējie ir visur bobsleja un skeletona pasaulē. Izrādās, arī loģistikā – tur rosās Raimonds Dombrovskis.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Bobslejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti