Ķibermaņa bobsleja divnieks Kēnigszē paliek ārpus labāko trijnieka

Vācijas trasē Kēnigszē, kur vienlaikus norisinās gan Eiropas čempionāts, gan Pasaules kausa posms bobslejā, taču Latvijas ekipāžai - Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim diemžēl neizdevās aizsniegtes līdz goda pjedestālam, Eiropas ieskaitē paliekot dalītā ceturtā vietā, bet Pasaules kausā - dalītā piektā vietā. Ārpus labāko trijnieka Ķibermaņa divnieks šosezon palika pirmo reizi.

Kēnigszē par Pasaules kausa uzvarētāju un Eiropas čempionu tikta kronēta vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža. Aiz viņa palika kanādietis Džastins Kripss un Johaness Lohners no Vācijas. Eiropas goda pjedestāla trijnieku noslēdza francūža Romēna Heinriha ekipāža.

Ķibermaņa divnieks pirmajā braucienā uzrādīja laiku 49,77 sekundes, kas viņu Pasaules kausa ieskaitē ierindoja piektajā vietā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē - ceturtajā vietā. Latviešu ekipāža no pirmā brauciena līdera kanādieša Džastina Kripsa atpalika 0,26 sekundes.

Ķibermaņa divnieks pirmajā braucienā

Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonsarunā LTV7 atzina, ka Ķibermaņa ekipāžai nav izdevies starts: "Tas nav viņa starts."

Intervija ar Sandi Prūsi pēc pirmā brauciena

Pirmā brauciena spilgtākie brīži

Otrajā braucienā, diemžēl, Ķibermaņa divniekam vēl sliktāks laiks - 49,88 sekundes, kas viņam laupīja izredzes tikt uz goda pjedestāla ne Eiropas ieskaitē, ne Pasaules kausā. No sacensību uzvarētāja Ķibermani šķīra 0,64 sekundes.

Ķibermaņa divnieka otrais brauciens

Pēc otrā brauciena Prūsis nebija īpaši noskumis, ka goda pjedestāls šoreiz Latvijai gājis secen. Viņš atgādināja, ka Ķibermanis pormā Alternebrgā guva mikrotraumu, kas arīliek par sevi manīt, un arī Mikni vajā veselības problēmas.

Intervija ar Sandi Prūsi pēc otrā brauciena

Otrā brauciena spilgtākie brīži

Ķibermaņa ekipāža ir vienīgā no Latvijas, kas piedalīsies šajā posmā – Ralfs Bērziņš šo posmu izlaiž, bet Oskars Melbārdis turpina atlabt pēc operācijas.

 Ķibermanim trīs reizes jau izdevies stāties uz goda pjedestāla – divas reizes otrā vieta posmos Siguldā, bet Altenbergā viņa pilotētā ekipāža izcīnīja bronzu.

Kopvērtējumā Ķibermaņa divnieks ar 804 punktiem ierindojas otrajā pozīcijā, piekāpjoties vien šīs sezonas visu posmu uzvarētājam Frīdriham, kura rēķinā jau 900 punkti. Trijnieku noslēdz Niko Valtera ekipāža ar 744 punktiem. Savukārt Bērziņa divnieks kopvērtējumā ar 480 punktiem ir desmitajā pozīcijā.

Bobsleja kaislības Kēnigszē gan nerimsies, un jau svētdien Ķibermanim būs jaunas iespējas - šoreiz četrinieku konkurencē - tiešraide LTV7 un REPLAY.LV plkst. 14.25.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti