Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Trenera Sanda Prūša komentārs pēc 4. brauciena

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

PČ bobslejā. 4.brauciens divniekiem vīriešiem

PČ bobslejā. Divnieku sacensību uzvarētāja brauciens

Ķibermaņa bobsleja divnieka ekipāža pasaules čempionātā noslēdz labāko sešinieku

Oskara Ķibermaņa pilotētais bobsleja divnieks sestdien Vistleras trasē, Kanādā, četru braucienu summā ieguva 6.vietu pasaules čempionātā. Otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu pie ceturtā brauciena netika un sacensības noslēdza 21.vietā.

Par pasaules čempionu pārliecinoši kļuva sezonas līderis Vācijas pilots Frančesko Fridrihs, kurš summā finišēja pēc trim minūtēm un 24,54 sekundēm. Sudrabu nopelnīja 0,59 sekundes lēnākais kanādietis Džastins Kripss, bet bronzas godalgas izcīnīja uzvarētāja tautieša Niko Valtera ekipāža, kas čempioniem zaudēja 0,89 sekundes.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas ceturtais brauciens 

Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni pēdējā braucienā dalīja trešo rezultātu. Ne gluži veiksmīgi Ķibermanis izbrauca pirmo virāžu un trases turpinājumā atgūt konkurentiem iepriekš zaudēto neizdevās, tomēr brauciens kopumā izdevās latviešiem labākais. Summā Ķibermani no Fridriha šķīra 1,24 sekundes, bet bronzas godalga palika 0,35 sekunžu attālumā.

Sanda Prūša komentārs pēc ceturtā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc sacensībām telefonsarunā Latvijas Televīzijā vērtēja, ka Ķibermaņa vieta sešiniekā ir labs sasniegums, jo daudzi konkurenti jau rudenī Vistleras trasē gatavojās pasaules čempionātam. Prūsi arī iepriecināja, ka Bērziņš pēc diviem kritieniem treniņos sacensību braucienus aizvadīja stabilāk un apguva sev jaunu trasi. 

Pāris būtiskas kļūdas trešajā braucienā liedza Ķibermanim uzlabot pozīcijas rezultātu tabulā, kur līdera lomā nostiprinājās Vācijas pilots Frančesko Fridrihs. Turklāt Ķibermani apsteidza kanādieša Krisa Springa ekipāža, atvirzot spēcīgākos latviešus vienu pakāpienu zemāk uz sesto pozīciju.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas trešais brauciens   

Trešajā braucienā Ķibermanim ar stūmēju Matīsu Mikni labāko desmitniekā bija desmitais rezultāts. Ķibermani no Fridriha summā šķīra 0,80 sekundes, bet no trešās pozīcijas īpašnieka Niko Valtera latvieši atpalika jau 0,38 sekundes.

Ralfa Bērziņa ekipāžas trešais brauciens 

Savukārt Bērziņš ar Dāvi Spriņģi braucienā ieņēma 22.vietu, summā atkāpās vienu pozīciju zemāk uz 21.vietu, kas ekipāžai nozīmēja sacensību noslēgumu. Ceturtajā braucienā startē tikai 20 ātrākās ekipāžas. 

Sanda Prūša komentārs pēc trešā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc trešā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka Ķibermanim šis brauciens vienkārši neizdevās. "Šis bija slikts brauciens, nebija katastrofa, bet.. bija sānslīdes, un tas dzēš rezultātu," teica Prūsis.

Pēc diviem braucieniem Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža ar stūmēju Matīsu Mikni ieņēma 5.vietu, saglabājot labas izredzes cīņā par godalgām. Savukārt Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi sacensību pusceļā bija 20. pozīcijā 31 ekipāžas konkurencē.

Četrinieku ekipāžas par pasaules čempionāta medaļām cīnīsies nākamajā nedēļas nogalē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti