Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Sanda Prūša komentārs pēc ceturtā brauciena

Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Pasaules čempionāts bobslejā. 4.brauciens četriniekiem

Pasaules čempionāts bobslejā. 4.brauciens četriniekiem. Sacensību momenti

Ķibermaņa bobsleja četrinieks pasaules čempionātā nenoturas medaļniekos. Svarīgākās epizodes

Bobslejista Oskara Ķibermaņa pilotētā četrinieka ekipāža svētdien ieguva 4.vietu pasaules čempionātā Altenbergas trasē, Vācijā, kur izredzes uz medaļām sarežģīja neveiksme priekšpēdējā - trešajā - braucienā. Otra Latvijas pilota Oskara Melbārža ekipāža sezonā nozīmīgākās sacensības noslēdza 13.vietā.

Visu goda pjedestālu aizņēma mājinieki vācieši. Uzvaru ar četru braucienu summā sasniegtu rezultātu trīs minūtes un 36,09  sekundes nodrošināja Frančesko Fridriha pilotētais četrinieks. Johanesa Lohnera ekipāža atpalika 0,05 sekundes un nopelnīja sudraba medaļas, savukārt bronzu nodrošināja Niko Valters, kuru no čempiona šķīra 0,23 sekundes.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas ceturtais brauciens 

Ķibermaņa ekipāžu ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Lauri Kaufmani no bronzas medaļniekiem šķīra 0,31 sekunde. Ceturtajā braucienā Ķibermaņa četrinieks bija ātrs starta ieskrējienā un pilots labi izstūrēja trasē, tomēr vācieši brauca krietni ātrāk. Pēdējā braucienā Ķibermanis sasniedza ceturto rezultātu.

Oskara Melbārža ekipāžas ceturtais brauciens 

Savukārt Melbārdis pēdējā braucienā būtiskas kļūdas nepieļāva un sasniedza 11. rezultātu. Melbārdis startēja kopā ar Intaru Dambi, Edgaru Pirogu un Edgaru Nemmi.

Sanda Prūša komentārs pēc ceturtā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sacensību noslēgumā telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka sezona kopumā bija laba un pasaules čempionātā latvieši pēdējās sacensībās līdz pēdējai dienai konkurēja cīņā par medaļām. Tiesa, svētdien vācieši apspēlēja Latviju vienos vārtos un, iespējams, ledus bija sagatavots viņiem parocīgāks, teica treneris. 

Oskara Ķibermaņa ekipāžas trešais brauciens 

Trešais brauciens Ķibermaņa četriniekam bija nevainojams starta ieskrējienā, sasniedzot otro rezultātu, tomēr trasē kļūda 9.virāžā un pāris sānslīdes neļāva braucienā pakāpties augstāk par 5.vietu. Trīs braucienu summā Ķibermaņa ekipāžu no trijnieka šķīra 0,19 sekundes.

Līderpozīcijas pirms pēdējā brauciena dalīja Valters un Fridrihs, bet tikai vienu sekundes simtdaļu viņiem zaudēja Lohnera ekipāža. 

Oskara Melbārža ekipāžas trešais brauciens 

Savukārt Melbārža četrinieks trešajā braucienā sasniedza 14. rezultātu un summā pakāpās uz 15.vietu. Melbārdim trešajā braucienā trasē bija jāveic vairākas korekcijas pilotēšanā, kas ietekmēja rezultātu. 

Sanda Prūša komentārs pēc trešā brauciena 

Treneris Prūsis pēc trešā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā teica, ka vienā braucienā atgūt 0,2 sekundes Ķibermanim būs sarežģīti. Lai cerētu uz medaļu, pašiem jāizdara vairāk nekā maksimums un tad būs iespēja, ja kāds Vācijas pilots kļūdīsies, paskaidroja treneris. Prūsis atzina, ka rezultātu ietekmēja Ķibermaņa kļūda 9.virāžā, turklāt pilots pārcentās, cenšoties saglābt situāciju.

Ķibermaņa ekipāža pēc sestdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem bija otrā, no līdera Vācijas pilota Niko Valtera atpaliekot tikai 0,05 sekundes. Melbārža četrinieks sacensību pusceļā ieņēma 16.vietu.

Cīņa par medaļām sezonas noslēguma sacensībās izvērtās spraiga, jo pēc diviem braucieniem piecas labākās ekipāžas šķīra nepilna sekundes desmitdaļa. Tiesa, sestdien 4.vietu dalījušais Kanādas pilots Džastins Kripss nolēma savainojuma dēļ pēdējos divos braucienos nepiedalīties. Trešajā braucienā ekipāžas startēja atbilstoši sestdien iegūtajām vietām.

Ķibermaņa ekipāžā bija iespēja, ka savainojumu guvušā Kaufmaņa vietā svētdien startēs Arvis Vilkaste, kam arī ir trauma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti