Gūts: Latvijas bobslejistiem ir savi trumpji un pamats cerēt uz medaļām

Latvijas bobsleja komanda ir labi sagatavota, Latvijas trumpji ir starta ieskrējiens, viss komandas darbs un arī tehniskais nodrošinājums, un ir pamats cerēt uz olimpiskajam medaļām sestdien gaidāmajās četrinieku ekipāžu sacensībās, sestdienas rītā intervijā Latvijas Radio atzina bobsleja treneris un bijušais pilots Gatis Gūts.

Gūts atzina, ka arī divnieku sacensībās Oskara Melbārža ekipāža nobrauca ļoti labi,  ieņemot piekto vietu, un „tā bija tā vieta, kur viņam bija jābūt”. Četriniekos iepriekšējās sezonas liecina, ka ir pamats cerēt uz medaļām, arī treniņi liecina, ka slīd labi, un cerībām ir pamats, sacīja Gūts.

Viņš atzina, ka tehnika bobslejā ir ļoti svarīga, un tomēr ne visi piloti spēj tikt galā ar Soču olimpisko trasi. Arī starts un braukšana ir svarīga, viss kopā veido labu rezultātu, norādīja bijušais bobsleja pilots.

Viņaprāt, Latvijas ekipāžas trumpji ir starta ieskrējiens un talantīgi piloti, „mums ir ļoti laba komanda, tāpēc ir arī labs rezultāts” - svarīgs ir viss komandas darbs, tehniskais nodrošinājums ir pietekami labs, lai gan vienmēr var būt labāk.

Savukārt, komentējot aizdomas par Krievijas izlases negodīgu rīcību trasē , Gūts atzina – „ nav dūmu bez uguns”. Arī bobsleja federācija par to spriež, runā par slieču apstrādi, taču nekāda negodīga rīcība nav pierādīta. 

Iespējams, Krievijas izlase atrada kaut ko tādu, ar ko var apstrādāt slieces, kas ļauj uzlabot rezultātu, varbūt tā pat nav gluži šmaukšanās – kas nav aizliegts, tas ir atļauts, sprieda Gūts. Viņš skaidroja, ka slieču tehniskie noteikumi ir strikti, bet, varbūt, nav tik strikti, un „kaut ko var izdomāt”.

Jau ziņots, ka kopumā abi Latvijas četrinieki – ar Oskaru Melbārdi un 'mazo Oskaru", kā viņu iesaukuši kolēģi, jeb Oskaru Ķibermani tieši pirms sacīkstēm s izbraukuši 6 oficiālos treniņbraucienus. Divos no tiem Melbārdis pat uzrādīja labāko rezultātu. Tomēr treniņbraucienos reti kurš demonstrē savas patiesās iespējas, reti kurš skrien ātrākos startus un arī virāžu izbraukšanā aizvien meklē labākos variantu, nevis brauc sacensību režīmā. 

Pirmie divi braucieni četriniekiem gaidāmi šovakar, pulksten 18:25, bet noslēdzošie divi - rīt 11:30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti