Ekmanis: Nebūs viegli bobslejā panākt tehnisko noteikumu stingru ievērošanu

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis pirmdien Latvijas Radio pauda apņēmību starptautiskajā federācijā panākt tehnisko prasību stingrāku ievērošanu augstākā līmeņa sacensībās, lai arī bobsleja lielvalstis ar citiem sacenstos pēc vienādiem noteikumiem. Tomēr viņš ir pārliecināts, ka nebūs viegli panākt vienlīdzību bobslejā, kas ir arī tehnoloģiski inovatīvs sporta veids. 

Ekmanis lūko starptautiskā līmenī savākt domubiedru grupu, kas izdarītu nelielu spiedienu uz Starptautisko bobsleja un skeletona federāciju (IBSF). Tas nav viegls ceļš, un pašlaik ir tikai diskusijas sākums, sacīja Ekmanis. Nav arī daudz nacionālo federāciju, kas tik ļoti iedziļinās tehnikas niansēs. 

Pašlaik bobslejā slidu ietekme uz rezultātu kļūst pārāk liela, uzskata Ekmanis. Uz ātrām izmaiņām viņš gan necer, jo savulaik pagāja astoņi gadi, lai Vācijas bobslejistiem aizliegtu kamanās izmantot kustīgās asis. Turklāt pašlaik nav iespējams izkontrolēt, vai netiek veikta kāda neatļauta slidu apstrāde.

Ekmanis tomēr ir apņēmies panākt, lai IBSF viņā ieklausās un nodrošina vienādus spēles noteikumus. Pašlaik arī skatītājiem esot redzams, ka kamanu slidas izšķir ļoti daudz, lai gan teorētiski tās visas ir izgatavotas no viena un tā paša metāla.

"Jautāju [IBSF], vai mūsu skatītājus par muļķiem uzskata, jo redzams, ka ar sliktāku braukšanu var sasniegt labāku rezultātu," sacīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs. 

Ekmanis arī atgādināja, ka Latvijas bobslejistu tehniskā jaunrade tikusi nīdēta bez kompromisiem, un savulaik kādus astoņus izstrādātus jaunus modeļus aizliedza jau pēc pirmās to sezonas. 

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti startēs Pasaules kausa posmā Kēnigszē trasē, Vācijā, kur februāra otrajā pusē risināsies pasaules čempionāts. Tehniski sarežģītā Kēnigszē latviešiem it kā nav tā parocīgākā trase, tomēr Ekmanis ir optimistiski noskaņots, lai arī sagaida, ka vāciešiem labāk zināmajā trasē ar viņiem ļoti būs jārēķinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti