Bobslejista Cipuļa ekipāža Eiropas kausa posmā kāpj uz pjedestāla arī divnieku sacensībās

Emīla Cipuļa pilotētais bobsleja divnieks ceturtdien Īglsas trasē Austrijā sasniedza 3. vietu Eiropas kausa posma sacensībās, kur Jēkaba Kalendas ekipāža noslēdza pirmo desmitu, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi pirmo reizi Eiropas kausa sezonā iekļuva laureātu trijniekā divnieku ekipāžu sacensībās. Arī 20 gadu vecajam Kalendam ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu 10. vieta ir sezonā labākais rezultāts divniekos.

Divu braucienu summā Latvijas labākā ekipāža uzvarētājam Vācijas pilotam Adamam Amūram zaudēja 0,35 sekundes. Arī otro vietu ieguva Vācijas pilots – Maksimilians Ilmans, kurš Cipuli apsteidza par 0,09 sekundēm. Pirmajā braucienā Cipuļa ekipāža bija otrā, savukārt nākamajā braucienā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Kalendas divniekam braucienos bija 14. un 9. rezultāts. Startēja 31 ekipāža.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis pēc sacensībām bija gandarīts, ka arī divniekos ir izdevies atgriezties starp līderiem.

"Pagājušajā nedēļā Altenbergā Cipulim divniekos bija tīrāki braucieni nekā četriniekos, bet labākie rezultāti bija tieši ar četrinieku – joprojām negrib slīdēt mūsu divnieku kamanas," Prūsi citēja LBSF. "Tāpēc šoreiz vēl lielāks prieks un gandarījums, ka arī ar šo tehniku mūsu puiši var pacīnīties par medaļām. Pēc pirmā brauciena Cipulis bija pat otrais, bet otrajā braucienā tomēr vāciešiem izdevās mūs apsteigt. Konkurence jau te ir pamatīga – vācieši maina sastāvus, nāk citi piloti, kas vēl labāki par iepriekšējiem, un te vēl startē liela daļa no tiem, kuriem būtu jāstartē Pasaules kausā."

Pirms Jaungada pēdējās Eiropas kausa sacensībās piektdien un sestdien sacentīsies četrinieku ekipāžas. Kalenda, sasniedzot ieskaitītu rezultātu, jau piektdien kvalificēsies dalībai Pasaules kausā četriniekos.

Lai palīdzētu jaunajiem bobslejistiem labāk adaptēties sacensību apritē un mazinātu izmaksas, Latvijas izlase līdz gadumijai nestartē Pasaules kausa sacensībās Ziemeļamerikā. Komanda turpina trenēties un sacensībās startē pakāpi zemākajā Eiropas kausā. Pasaules kausa izcīņā Latvijas bobslejisti atgriezīsies janvāra sākumā uz ceturto posmu Vinterbergas trasē Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti