Bobslejista Bērziņa četrinieks uzreiz aiz pjedestāla U-23 pasaules čempionātā

Latvijas bobsleja pilots Ralfs Bērziņš ar stūmējiem Reini Nunguru, Dāvi Spriņģi un Dāvi Kaufmani svētdien slavenajā Šveices trasē Sanktmoricā izcīnīja ceturto vietu pasaules U-23 čempionāta četrinieku sacensībās.

Par šo sacensību uzvarētāju divu braucienu summā kļuva Vācijas pilots Rihards Elsners, kurš bija ātrākais abos braucienos, summā finišējot pēc divām minūtēm un 10,67 sekundēm. Tikmēr Bērziņa kvartets no uzvarētāja atpalika 1,47 sekundes, abos braucienos uzrādot ceturto laiku.

Sudraba medaļas ieguva šveicieša Mihaēla Fogta pilotētais kvartets, bet trešā bija Krievijas sportista Aleksandra Bredihina vadītā ekipāža.

Savukārt latvieši no goda pjedestāla atpalika par 0,60 sekundēm.

Kopumā U-23 ieskaitē sacentās septiņas ekipāžas.

Savukārt junioru ieskaitē Latvijas četrinieks ieņēma 12.vietu starp 19 ekipāžām, kamēr par čempionu šajā vecuma grupā kļuva cita vācieša Pablo Noltes pilotētais kvartets.

Zīmīgi, ka junioru vērtējumā pirmās piecas vietas ieņēma Vācijas sportisti, uzvaru U-23 vecuma grupā guvušajam Elsneram esot tikai piektajam. Junioru vērtējumā Latvijas ekipāža uzvarētājiem zaudēja 2,04 sekundes.

Jau vēstīts, ka sestdien divnieku sacensībās Bērziņš ar Spriņģi U-23 vecuma grupā bija piektie, bet junioru ieskaitē ieņēma 11.vietu.

Pērn pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā divniekos Bērziņš ar Spriņģi bija sestie, savukārt četriniekos pērn latvieši nestartēja.

Šosezon Bērziņš sacentās Eiropas kausa sacensībās, kur divniekos sezonas kopvērtējumā bija desmitais, bet četriniekos - astotais.

Bērziņš iepriekš bija kamaniņu braucējs, bet iepriekšējā sezonā uzsāka bobslejista karjeru.