Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Eiropas junioru čempionātu biatlonā Madonas pusē sarīko pēc augstākajiem standartiem

Latvijas bobslejisti sezonas noslēgumā cerīgi raugās nākotnē

Bobsleja nākamās sezonas skices: Ķibermanis atgriezīsies ar 100% jaudu vai vispār nestartēs

Pēc operācijas vēl spēkus atgūstošais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis aizvadītās nedēļas nogalē bija iesaistīts Pasaules kausa norisēs Siguldā, taču trases iebraucēja ampluā – bobu viņš vēl nestūma, jau uzreiz sēžoties pie stūres. Ķibermanis sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" pastāstīja, ka cer nākamajā sezonā atgriezties sacensībās, taču darīs to tikai tad, ja jutīs spēku startēt ar pilnu jaudu.

Lai arī pēc sacensību noslēguma sākas atpūtas periods, bobsleja saime jau ieskicē nākamo sezonu, un Ķibermaņa atlabšana rit atbilstoši ārstu plāniem. Sportistam gribētos ātrāk atgriezties apritē, bet ceļgals vēl ir jāpiesargā, un tas liek sevi manīt, piemēram, staigājot pa trepēm. 

Lielais jautājums, vai Latvijas labākais šībrīža pilots Ķibermanis atgriezīsies komandā, paliek atklāts.

"Nav tā, ka viss ir kārtībā un varētu skriet uz pilnu klapi, bet nu darīt var visu, kamēr tev nesāp celis," sacīja Ķibermanis. "Jāmēģina pievienoties komandai un, ja es varu aizvadīt pilnvērtīgus treniņus ar komandu, tad jāpievienojas komandas treniņu darbam un viss."

Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis paskaidroja, ka Ķibermaņa komandā šobrīd nav, un ar komandu viņš netrenējas. Vai Ķibermanis atgriezīsies, parādīs vasara un laiks, kad rudens pusē tuvosies nākamā sezona, uzskata Prūsis. Līdz tam visi apcerējumi būs tikai zīlēšana.

Ķibermanis ir apņēmības pilns atgriezties nākamsezon apritē, bet nedarīs to ar nepilnu spēku. 

"Uz tādiem 50% – es neesmu tam gatavs pats pret sevi," teica Ķibermanis. "Ja veselība ļaus, tad noteikti – jā. Bet, ja viņa liks kaut ko manīt, ka man jābūt ir švakākam savainojuma dēļ, tad es neesmu gatavs. Vai nu es varu uz 100%, vai nevaru nekā – divi varianti tikai pastāv." 

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis pastāstīja, ka Ķibermaņa rehabilitācijā tiek izmantota inovatīva pieeja un faktiski pārbauda visādas ārstniecības un atjaunošanās metodes. Rehabilitācijas procesu Ekmanis raksturoja kā pagaidām ļoti pozitīvu.

Prūsis grib, lai Ķibermanis atgriežas izsalcis, nevis vienkārši atgriežas atpakaļ vietā, kuru bija spiests pamest traumas dēļ.

"Ja viņš [Ķibermanis] atgriezīsies un būs konkurētspējīgs, es jūtu, ka mums būs konkurence par to [pilota] vietu. Tā ka nebūs tik vienkārši," uzsvēra Prūsis.

Ķibermaņa prombūtnē kamanas tukšas nav palikušas. Pirmā pilota lomā iesēdies Emīls Cipulis, kam sezona bija kā pa kalniem ar sākumu Eiropas kausa apritē, bet svarīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā – izcīnīts sudrabs četriniekos.

Ekmanis uzskata, ka sezonu kopumā var novērtēt ar astotnieku 10 punktu skalā. Līdzīgās domās ir arī Prūsis,

kurš liktu astoņi ar plusu, īpaši izceļot Sanktmoricā gūtās medaļas.

"Būs atkal tie gudrinieki, kas teiks – tā jau tikai bobslejā var, saliek kopā, kas tas par sporta veidu, un uzreiz ir medaļas garantētas," sacīja Prūsis. "Tie stāsti ir dzirdēti. Ja ir tik vienkārši, tad saliekat un izdariet to. Es gribu teikt, ka mums, protams, arī paveicās, bet nu arī džeki savu darbu izdarīja tuvu maksimumam. Tajā brīdī, ko varēja, un kāda mums bija situācija."

LBSF ģenerālsekretārs Ekmanis vēlreiz pasmēja, ka

runas par bobsleja nāvi ir stipri priekšlaicīgas un pārspīlētas.

Viņš priecājas, ka bobslejā veidojas laba jaunā maiņa. Sezonā priekšpēdējās sacīkstēs Siguldas trasē Cipulis kopā ar Matīsu Mikni uzstādīja karjeras rekordu divniekos, tiekot pie 4. vietas. Komandā ir arī Jēkabs Kalenda.

Sezonas pēdējās Pasaules kausa sacensības Siguldā arī sliktos laikapstākļos pulcēja uzticīgākos sporta veida fanus. Bobsleja fans Rūdolfs atzina, ka gribas katru gadu atbraukt, ja nevar sacīkstes ārzemēs paskatīties.

Dažs labs gan atbalstīja Vācijas bobsleja dzīvo leģendu Frančesko Frīdrihu. Viņa mazā atbalstītāja Mārča mamma Dace pastāstīja, ka dēls ir Frīdriha fans jau no četru gadu vecuma un pagājušajos Ziemassvētkos tika pie atbilstošas cepures. Labās attiecībās ar vāciešiem ir arī Latvijas braucēju ģimenes.

Līdzjutēju vidū bija arī Oskara Ķibermaņa sieva Jolanta Ķibermane – ģimene atbalsta tēti un vīru, vienmēr esot klāt visās sacensībās. 

Gatavojoties nākamajai sezonai, Latvijas izlasē meklēs stiprus puišus.

Ekmanis pastāstīja par plānu izveidot trīs konkurētspējīgas četrinieku ekipāžas, lai iekšējā konkurence dzen uz priekšu sasniegt augstu rezultātu. Trīs četrinieku veidošanu Ķibermaņa atgriešanās gadījumā atbalsta arī Prūsis. 

"Ilgtermiņā līdz olimpiādei vajadzētu atrast trīs četrus ekstra vīrus. Padomā viens otrs ir," piebilda Ekmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti