Bobsleja federācijas ģenerālsekretārs Ekmanis: Olimpiskajās spēlēs jāsakrīt visam, arī zvaigznēm

Februārī cīņā par Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu medaļām bobslejā vietu sadalījumu izšķirs katrs sīkums, un panākumam būs svarīgi, lai viss sakristu labvēlīgi un palīdzētu arī veiksme, Latvijas Radio teica Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. 

Spēku samērs daudzām ekipāžām ir līdzvērtīgs, un medaļu pretendentu Phjončhanā būs daudz, uzskata Ekmanis. Pat Pirmajā formulā (F-1) neesot tik liela konkurence kā bobslejā. Ekmanis sagaida, ka būs cīņa, kurā Latvija konkurēs par cienīgām vietām.

Zintis Ekmanis par gaidāmo olimpisko startu
00:00 / 02:35
Lejuplādēt

Visu izšķirs, kāda būs sportistu fiziskā forma sacensību dienā, pilota pašsajūta, iedvesma, ekipāžas sportiskā gatavība un komandas sadarbība. "Noteikti vajadzīgs arī veiksmes moments. Jāsakrīt visam, zvaigznēm tai skaitā," uzsvēra Ekmanis.

Latvijas bobslejistiem februārī Phjončhanā pienāktos saņemt arī Soču olimpisko zeltu, kas par dopingu atņemts Krievijai. Lai gan ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu Krievijai medaļas atņemtas, Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) par godalgoto vietu pārdalīšanu vēl nav lēmusi. Ekmanis uzskata, ka IBSF, iespējams, baidās no Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma, ja tas būs labvēlīgs Krievijai. 

Savukārt vācieši uz olimpiskajām spēlēm iet kā tanks, lai revanšētos par neveiksmi Sočos, sacīja Ekmanis. Viņam gan nav pārliecības, ka Dienvidkorejā visiem būs simtprocentīgi vienādas izredzes, jo informācijas tehnoloģiju laikmetā attīstītajām valstīm paveras arvien lielākas iespējas.

Latvijas bobslejistu relatīvi pieticīgo veikumu līdzšinējā Pasaules kausa sezonā Ekmanis izskaidroja ar vēl nepietiekamu saskaņu ar tehniku. Pilotam Oskaram Ķibermanim traucēja arī kājas muskuļa trauma, taču vēl ir laiks, lai līdz olimpiskajam startam visu saskaņotu.

Atlikušajā Pasaules kausa sezonā janvārī nekādu paslēpju nebūs, jo efektīvākais ir treniņš ar maksimālu atdevi, uzsvēra Ekmanis. Viņš ir pārliecināts, ka Latvija sagaidīs savu brīdi, kad paveiksies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti