Atrasts miris olimpiskais čempions ASV bobsleja pilots Holkombs

Trijās olimpiskajās spēlēs medaļas ieguvušo ASV bobsleja pilotu Stīvenu Holkombu sestdien Leikplesidā atrada mirušu savā istabā Olimpiskajā treniņu centrā, informēja aģentūra AP. Nāves cēloni amatpersonas nenosauca, tomēr uzskata, ka 37 gadus vecā sportista nāvē nav vardarbīgu cēloņu.

ASV Bobsleja un skeletona federācija pavēstīja, ka Holkombs nomiris miegā, bet svētdien vēl paredzēts veikt sekciju.

Bobslejista karjerā Holkombs kļuva arī par pieckārtēju pasaules čempionu. Sporta karjeras virsotne Holkombam bija 2010.gada Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs, kur viņš uzvarēja četrinieku ekipāžu sacensībās un sarūpēja ASV bobslejam pirmo olimpisko zeltu pēc 62 gadu pauzes.

Holkomba rēķinā vēl bija divas olimpiskās bronzas medaļas, kas gūtas divnieku un četrinieku sacensībās 2014.gadā Sočos. Ar Holkombu rēķinājās arī kā ar 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu dalībnieku.

Aizvadītajā sezonā Holkombs apliecināja piederību pasaules bobsleja elitei, iegūstot otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām un trešo vietu četriniekiem. Mūžā pēdējo uzvaru Holkombs izcīnīja pērn decembrī Leikplesidā.

Karjerā Holkombs 60 sacīkstēs Pasaules kausa izcīņā kāpa uz goda pjedestāla un viņa rēķinā bija arī 10 pasaules čempionātu medaļas.