Sporta ziņas

Latvijas kausa 1.posms MTB XCO krosā. Sandijs Kļaviņš

Sporta ziņas

Jauno bobslejistu testi. Sandis Prūsis

Jauno bobslejistu testi

Jaunie bobsleja izlases pretendenti atrāda prasmes testos, vērtētājus redzētais priecē

Murjāņu Sporta ģimnāzijā sestdien notika ikgadējā Latvijas bobsleja izlases stūmēju atlase, kurā šoreiz piedalījās tikai nedaudz vairāk kā desmit jauno censoņu. Bobsleja izlases vadība gan uzsver, ka galvenais ir kvalitatīvs pienesums komandai stūmēju pozīcijā, nevis skaitliski daudz gribētāju. Vairāki kandidāti saņēma uzaicinājumu uz bobslejistu vasaras treniņnometni. 

Kā katru gadu, arī šoreiz atlases dalībniekiem vispirms bija jāveic 30 metru sprints, bet pēc tam šī pati distance jānoskrien, stumjot 100 kilogramus smagu ķerru. Pirms vingrinājuma dažus padomus deva viens no visu laiku labākajiem bobsleja stūmējiem pasaulē Daumants Dreiškens, iesakot, kā skrējienā sasniegt labākos rezultātus. 

Testos Murjāņos uz vietu izlasē pretendē jaunie bobsleja stūmēji
00:00 / 02:41
Lejuplādēt

Bobslejistu galvenais treneris Sandis Prūsis uzsvēra, ka galvenais ir rezultāts skrējienā ar ķerru. Primārais mērķis bija distanci veikt ātrāk nekā piecās sekundēs. Pēc abu disciplīnu veikšanas Prūsis paziņoja rezultātus, nosaucot pretendentus, kurus viņš vēlētos redzēt vasaras testos.

Četri sportisti uzrādīja pietiekami labus rezultātus, lai saņemtu uzaicinājumu uz vasaras nometni, bet vēl divi mēģinās savu varēšanu atkārtoti parādīt treniņnometnes testos.

"Manis pēc, lai atnāk trīs [kandidāti], bet, ja divi ir palicēji komandā, tas būtu ikgadējs labs pienesums," paskaidroja Prūsis.  "Pēc saraksta man šobrīd četri uzreiz tā kā brauc uz nometni un divi vēl piebrauks pēc tam uz testiem. Liekas, ka jau nezin kas dzīvē tagad notiks. Nekas jau nenotiks - tās nometnes būs, darbs. Vēl jau līdz ziemai, līdz rudenim ir jānodzīvo. Katrs mēnesis, negribu teikt, ka izšķirošais, bet bieži vien katru mēnesi kādus lēmumus čaļi pieņem. Viņi redz - patīk vai nepatīk un motivācija rodas vai zūd. Tas ir stipri individuāli."

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis sarunā ar Latvijas Radio pēc atlases atzina, ka redzētais viņu patīkami pārsteidza. Ekmanis arī uzsvēra, ka

izlase sasniedz labus rezultātus pasaulē, lai gan komandas sastāvā notiek izmaiņas pēc traumām un veterānu lēmuma beigt karjeru.

"Labi vai slikti, bet sistēma strādā," teica Ekmanis. "Daudz [kandidātu testos] nebija, bet bija varbūt kvalitatīvākais sastāvs, kāds ir bijis pēdējos piecos gados."

Vairāk nekā desmit jauno sportistu vidū bobsleja atlasē piedalījās arī viena dāma. Par viņas iespējamo nākotni gan pagaidām pāragri spriest, bet meiteni uzaicināja uz treniņiem kopā ar divām citām jaunajām bobslejistēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti