Vienbalsīgi aptur Krievijas un Baltkrievijas dalību Starptautiskajā Biatlona savienībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) izpildkomiteja vienbalsīgi nolēma nekavējoties apturēt Krievijas un Baltkrievijas nacionālo federāciju dalību organizācijā, otrdien informēja IBU. 

Krievijas un Baltkrievijas biatlona federācijas ir pārkāpušas humanitārās saistības, kas noteiktas IBU statūtos. Turklāt Krievijas iebrukums Ukrainā ir apturējis Ukrainas Biatlona federācijas darbību, tādēļ būtu netaisnīgi ļaut uzbrucēju valstu nacionālajām federācijām baudīt dalības IBU pilnas tiesības, vēstīja IBU.

"Krievijas un Baltkrievijas federāciju pārkāpumi rada biatlona sportam neslavu, un to aktīva dalība ietekmētu IBU un tās biedru centienus uzticami uzturēt statūtos paredzētos principus un mērķus," paziņoja IBU.

IBU turpinās rūpīgi sekot situācijas attīstībai un pārskatīs savu lēmumu, ja būs tam atbilstoši apstākļi. IBU izpildkomitejas lēmumu arī izskatīs organizācijas kongresā 2022. gada septembrī, ja tobrīd tas vēl nebūs atcelts. 

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā IBU izpildkomitejas lēmums liedza Krievijas un Baltkrievijas biatlonistiem startēt IBU pārraudzībā rīkotās sacensībās. Krievijas un Baltkrievijas nacionālo federāciju dalības IBU apturēšana arī neatstās abu valstu sportistiem izredzes startēt IBU sacensībās kā neatkarīgiem atlētiem.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Krievijas rīcība ir izpelnījusies asu nosodījumu demokrātiskajā pasaulē. Rietumvalstis noteikušas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti