Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Itālijā notiekošajā Pasaules kausa posmā masu starta sacensībās izcīnīja 27. vietu, liecina organizatoru informācija. Šajās sacensībās, kas Pasaules kausa izcīņā ir pēdējās pirms olimpiskajām spēlēm Pjhončhanā, viņš uzrādīja sliktāko šaušanu visas sezonas laikā, nopelnot deviņus soda apļus.

Tiesa gan, šautuvēs kļūdas šoreiz pieļāva pilnīgi visi biatlonisti. Par pirmās vietas ieguvēju kļuva francūzis Martēns Furkads, kurš arī šautuvēs pieļāva kļūdas.

Līderu finišs

Otrajā vietā ierindojās norvēģis Tarjeijs Bē, kurš no Furkada atpalika 2,8 sekundes. Savukārt trešais palika Bē tautietis Ērlens Bjēntegords, kuram šis bija pirmais goda pjedestāls karjerā. Rastorgujevs no titulētā Furkada atpalika trīs minūtes un 8,7 sekundes.

Rastorgujevs izslēpo pirmais no pirmās šautuuves, bet pēc soda apļa zaudē pozīcijas

Sacensības Rastorgujevs uzsāka ļoti labi, pirmais izslēpojot no pirmās šautuves, taču viņam nācās veikt vienu soda apli.

Rastorgujevs otrajā ugunslīnijā

Otro ugunslīniju Andrejs sasniedza kā astotais, taču atkal pieļāva kļūdu ugunslīnijā un distancē devās jau kā vienpadsmitais.

Andrejs Rastorgujevs pēdējā ugunslīnijā

Trešajā ugunslīnijā Rastrorgujevs pieļāva trīs kļūdas, bet ceturtajā četras, līdz ar to finiša līniju viņš šķērsoja kā 27.

Rastorgujevs finišē

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijās ar 834 punkti4em ir Furkads, ar 780 punktiem viņam seko Juhaness Tingnēss Bē, bet trešais ar 467 punktiem ir slovēnis Jakovs Faks.

Tikmēr Rastorgujevs ar 282 punktiem ir noslīdējis uz 18. vietu. Bet Oskars Muižnieks ar sešiem punktiem ir 86. vietā.

Dāmu konkurencē 12,5 kilometru distancē ar masu startu uzvaras laurus plūca baltkrieviete Darja Domračova, kura ugunslīnijā kļūdījās vienu reizi un finišu sasniedza pēc 40 minūtēm un 32,9 sekundēm.

Otrajā vietā ierindojās Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura šautuvēs pieļāva trīs kļūdas, taču no līderes atpalika vien 11,9 sekundes.

Finišē līderes dāmu kokurencē

Bet trešā bija somiete Kaisa Mekereinena, kura tika pie četriem soda apļiem un finišēja 16,2 sekundes vēlāk nekā Domračova.

Jau ziņots, ka Latvijas biatloniste Baiba Bendika šajā posmā izcīnīja 16. vietu sprintā un 31. vietu iedzīšanā, nekvalificējoties masu startam. Taču šī nedēļa viņai bija veiksmīga, jo viņa ir oficiāli nodrošinājusi dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.